Öldüren kürtajda şok gelişme! Çocuğun babası eniştesi çıktı

Kaçak muayenehanede 41 yaşındaki kadına kürtaj işlemi yapıp ölümüne neden olan 2'si doktor 4 kişi hakkında 6 yıla kadar hapis istendi. Kadını kürtaja götüren eniştesi de sanıklar arasında yer aldı.

Öldüren kürtajda şok gelişme! Çocuğun babası eniştesi çıktı
A+ A-

Olay geçen 17 Ekim’de yaşandı. İki çocuk annesi F. S., 6 hafta 1 günlük hamileliğini sonlandırmak istedi. İşlem için muayenehane arayışına girildi. F. S.’nin eniştesi Serkan Ç. (48), daha önceden tanıdığı Dr. Yelda E. (33) ile temasa geçti. O dönem devlet hastanesinde görevli Dr. E., Florya’da yeni bir muayenehane kuran doktor arkadaşı Burçhan A.’nın (35) muayenehanesinde işlemin yapılabileceğini söyledi.

REKLAMCI DAMAR YOLUNU AÇTI
Hürriyet'te yer alan habere göre, yürütülen görüşmeler sonrası 1.800 TL’lik ücretten de anlaşıldı ve işlem için belirlenen adrese gidildi. Baldızını, kürtajın yapılacağı muayenehaneye götüren Serkan Ç. bekleme odasında kaldı. Odaya alınan F. S.’nin kürtaj işlemini Dr. Yelda E. yaptı. Odada, mesleği reklâm ve halkla ilişkiler olan Pınar K. da bulunuyordu. Soruşturma sürecinde alınan ifadelere göre, F. S.’nin damar yolunu açıp anestezi ilacı veren kişi de Pınar K. oldu.

Dr. Yelda E. kürtaj işlemini tamamladı. Dinlenmesi için bir süre sedyede kalan F. S., aradan uzun bir süre geçmesine rağmen kendine gelemedi. Yapılan ilk müdahaleler sonrası da F. S. kendine gelemeyince, çağrılan ambulans ile en yakın üniversite hastanesine kaldırıldı.

6 YIL HAPİS TALEBİ
Soruşturma sürecinde Dr. E., Dr. A. ile reklamcı Pınar K. tutuklandı. F. S. ise, hastanedeki yaşam savaşını 7 Kasım günü kaybetti. Şüphelilere yönelik Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianameyi mahkemeye gönderdi. Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi, ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan hazırlanan iddianameyi kabul etti. 2 yıldan 6 yıla hapis cezası istenen sanıklar 1 Temmuz’da hâkim karşısına çıkacak.

Eniştenin DNA’sı ile eşleşti

Baldızı F. S.’yi kürtaj işlemi için muayenehaneye götüren Serkan Ç. de 4 sanık arasında yer aldı. Tutuksuz olan Serkan Ç.’ye ilişkin en çarpıcı bilgi ise Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı raporda yer aldı. DNA incelemesine göre, yaşamını yitiren F. S.’den kürtajla alınan bebeğin babasının Serkan Ç. olduğu ortaya çıktı. Ruhsatsız muayenehanenin mülk sahibi Dr. C. L. A. hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

Hürriyet