Ölü bulunan İngiliz ajanın eşi Asayiş Şube'de

İstanbul'da ofisinin önünde ölü bulunan İngiliz ajanın eşi İsveç vatandaşı Emma Hedvig Christina Winber, Gayrettep'deki Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne geldi.

Ölü bulunan İngiliz ajanın eşi Asayiş Şube'de
A+ A-

Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'ne saat 13.30 sıralarında bir kadın arkadaşı ile birlikte gelen Emma Hedvig Chirstina Winber bina girişinde kaydını yaptırdıktan sonra 3. katta bulunan cinayet büro amirliğine çıktı. Daha önce polis tarafından olayla ilgili ifadesi alınan genç kadın, eşinin antidepresan ilaçlar kullandığını, intihar etmiş olabileceğini belirtmişti.

İsveç uyruklu Emma Hedvig Chirstina Winber'in savcılığın talimatı sonucu bir kez daha emniyete çağrıldığı öğrenildi. Emma Hedvig Chirstina Winber'in sohbet şeklinde yapılan mülakatta olayın bir kez daha üzerinden geçildiği karanlıkta kalan noktaların aydınlatılmaya çalışıldığı öğrenildi. Bu mülakatın tamamlanmasının ardından gerekli görülmesi halinde Emma Hedvig Chirstina Winber'in ek ifadesinin alınacağı kaydedildi.

CENAZESİ İNGİLTERE'YE GÖNDERİLİYOR

Öte yandan James Gustaf Edward Le Mesurier’in cenazesi İngiltere'ye götürülmek üzere Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak İstanbul Havalimanı'na götürüldü. Cenazenin saat 21.00 sıralarında THY uçağıyla İngiltere'ye götürüleceği öğrenildi. 

Cinayet masası dedektifinden İngiliz ajanın ölümüyle ilgili çarpıcı sözlerCinayet masası dedektifinden İngiliz ajanın ölümüyle ilgili çarpıcı sözler