Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Ordu Valiliği'nden silah yasağı

Ordu Valiliği, teröristlerin kullandığı silahlara benzeyen uzun namlulu silah ve av tüfeklerin taşınmasını yasakladı.

Ordu Valiliği'nden silah yasağı
A+ A-

Ordu Valiliği, terör örgütü mensuplarınca kullanılan piyade tüfeğine benzer uzun namlulu, yivsiz şarjörlü otomatik av tüfeklerinin taşınması ve nakillerini yasakladı.

Ordu İl Jandarma Komutanlığı'nın talebi ile Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun 9 Ağustos 2016 tarihli onayıyla, kentte terörle mücadelenin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla, terör örgütü mensuplarınca kullanılan piyade tüfeğine benzer uzun namlulu, yivsiz şarjörlü otomatik av tüfeklerinin taşınmasına ve nakillerine yasaklama getirildi.

Ordu Valiliği'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun, "Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler" başlıklı 11. maddesinin (i) fıkrasındaki, "Ruhsatlı olsa da her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak" hükmüne dayandırılan yasaklama kararında İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde Olağanüstü Hal süresince terörle mücadelenin daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve bölücü terör örgütü mensuplarının tespitinin doğru olarak yapılabilmesi amacıyla terör örgütü mensuplarınca kullanılan piyade tüfeğine benzer uzun namlulu, yivsiz şarjörlü otomatik av tüfeklerinin (12, 16, 20, 28 ve 36 calibre) ruhsatlı dahi olsa taşınması veya nakli yasaklanmıştır."

DHA