Otobüsteki Yolcuyu Yaralayan Taşı Atana 5 Yıl 8 Aya Kadar Hapis İstemi

ÇEKMEKÖY'de otobüs durağında tartıştığı kişinin bindiği otobüse doğru attığı taşın başka bir otobüsteki Ali Akpınar'ın kafasına isabet etmesiyle...

Otobüsteki Yolcuyu Yaralayan Taşı Atana 5 Yıl 8 Aya Kadar Hapis İstemi
A+ A-

ÇEKMEKÖY'de otobüs durağında tartıştığı kişinin bindiği otobüse doğru attığı taşın başka bir otobüsteki Ali Akpınar'ın kafasına isabet etmesiyle ağır yaralanmasına neden olan D.Ç., hakkında, 5 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

OTOBÜSE ATTI, YOLCUYA İSABET ETTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre geçtiğimiz Şubat ayında D.Ç.(17) Çekmeköy Taşdelen Merkez otobüs durağında otobüs beklediği sırada yanındaki kadınla tartıştı. Bu tartışmadan rahatsız olan Ayvaz Günece isimli bir kişi D.Ç.'ye tepki gösterdi ve ikili arasında tartışma başladı. Tartışma çevredeki vatandaşlar tarafından sonlandırılırken Ayvaz Güvence bir otobüse binerek olay yerinden uzaklaştı. Bu sırada D.Ç., yerden aldığı büyük bir taşı Güvence'nin bulunduğu otobüse doğru fırlattı ancak taş durağa yeni yanaşan ve içinde Ali Akpınar'ın (19) olduğu otobüse denk geldi. Taş, otobüsün camını kırarak cam kenarında oturan Ali Akpınar'ın başına isabet etti ve Akpınar hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandı. Akpınar'ın kafasında kemik kırıklarının da oluştuğu olaya ilişkin D.Ç., hakkında "Kasten yaralama" ve "Mala zarar verme" suçlarından toplamda 1 yıl 6 aydan 5 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu Çocuk Mahkemesi'nde başlanacak.

(FOTOĞRAF)