Otobüsün freni faciayı önledi !

Antalya'da bir kamyonet karşı şeride giderek otobüsün önüne uçtu. Otobüsün ani freni faciayı önledi.

Otobüsün freni faciayı önledi !
A+ A-

Antalya'da içinde üç kişinin olduğu kamyonet, karşı seride geçip çok sayıda yolcu bulunan özel halk otobüsünün önüne uçtu. Otobüsün zamanında fren yapması sayesinde facianın eşiğinden dönüldü.

Kaza saat 14.00 sıralarında Mevlana köprülü kavşağında meydana geldi. İçinde ikisikadın üç kişinin bulunduğu Serdar Sefer yönetimindeki 07 TBK 90 plakalı kamyonet, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine refüjdeki bariyerlere çarpıp karşı şeride geçti. Kamyonet, karşıdan gelen Ümit Yiğit’in kullandığı 07 ATT 008 plakalı özel halk otobüsünün önüne uçtu. Otobüs şoförünün fren yapması sayesinde facianın eşiğinden dönüldü. Olayda, kamyonetteki 3 kişi ile otobüsteki hamile bir kadın ve bir çocuk hafif yaralandı. Yaralanan 5 kişi Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Özel halk otobüsünün şoförü Ümit Yiğit, fren yapması sayesinde üzerlerine gelen kamyonete çarpmaktan kurtulduklarını söyledi. Kamyonetin çarptığı refüjdeki bariyerin ve direklerin de parçalanıp üzerlerine geldiğini anlatan Yiğit, "Büyük bir faciadan kurtulduk" dedi. Kaza nedeniyle bir süre tıkanan trafik, ekiplerin müdahalesiyle normale döndü.