Otomobil yokuş aşağı kaydı, facianın eşiğinden dönüldü!

Güncelleme:

İstanbul Arnavutköy'de sürücüsünün el frenini çekmeden sokağa park ettiği araç sokaktan yokuş aşağı kayınca az kalsın faciaya sebep oluyordu.

Kaza, dün öğle saatlerinde Arnavutköy, İslambey Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Sedat Özeren, otomobilini el frenini tam çekmeden sokaktaki dik yokuşa park edip evine gitti. Bir süre sonra otomobil yokuş aşağı kaymaya başladı. Hızla yokuş aşağı kayan otomobil, önce park halindeki bir otomobile, ardından bir iş yerinin duvarına daha sonra ise bir fabrikanın duvarına çarparak durabildi.

Kazada ölen yada yaralanan olmazken otomobilde ve çarptığı araçta hasar oluştu.

OTOMOBİL SAHİBİNDEN "KOMPLO" İDDİASI
Kayan otomobilin sürücü Sedat Özeran, "Biz aracımızı aldık yukarıya park ettik, önce direğe çarptı sonra bir araca çarptı, araç pert olmuş durumda anlayamadık. Araba şu anda yeni servisten çıktı, neden böyle olduğunu anlayamadık ama gereken testlerini yaptıracağız. Fren mi boşaldı yoksa mahalleden biri bize komplo mu kurdu, ne yaptı? bilmiyorum. Biz evdeydik bir baktık ki bağırtı, çığırtı araba burada" dedi.

"SANKİ 100-150 İLE GELİYORMUŞ GİBİ OLDU"
Yokuş aşağı kayan otomobilin çarptığı park halindeki otomobilin sahibi Yılmaz Bostancı da, "Araç dimdik yokuştan gelince sanki 100-150 ile geliyormuş gibi oldu. Geldi orada kasise vurdu, daha sonra geri geri bizim arabamıza vurdu ve aşağıya gitti. Arabanın içerisinde hiç kimse yoktu bomboştu içi. Sahipleri yarım saat sonra falan geldi, gelir gelmez hemen arabanın kapısını açıp el frenini çekti" ifadelerini kullandı.