Oy kabinine silahla girdi; Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti

Oy kabinine silahla girdi; Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti
Güncelleme:

Rize'nin Fındıklı ilçesinde oy verme kabinine silahla giren bir seçmen, namluyu Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafına çevirerek tehdit etti. Fotoğrafı sosyal medyada paylaşan şahıs gözaltına alındı.

Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanacak olan cumhurbaşkanı seçimi ikinci tur oylaması için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibarıyla başladı. Yurttaşlar 17.00'ye kadar oy kullanabilecek.

Türkiye'nin, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanının belirleneceği seçim için ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu. Bugün yurtiçinde 60 milyondan fazla seçmen oy kullanacak.

OY KABİNİNE SİLAHLA GİRDİ, TEHDİT NOTUNU PAYLAŞTI
Oy verme işleminin başladığı saatlerden bu yana Türkiye'nin birçok ilinde sandıklarda saldırılar, usulsüzlükler ve engelleme girişimleri yaşandı. Son olarak bu illerden biri de Rize oldu.

Evrensel Gazetesi'nin haberine göre; Rize’nin Fındıklı ilçesinde M.Ö. isimli bir seçmen oy kullanma kabinine silahla girdi.

Seçmen, silahı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy pusulası üstündeki resmine doğrultarak, yanına da “Bu ülkenin ekmeğini yiyip ihanet eden ekmeğini yediği memleketin evladından kurşun yer” yazılı bir kağıt koyup fotoğrafını çekti. 

GÖZALTINA ALINDI
Çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan M.Ö., şikâyet üzerine gözaltına alındı.

Oy kabinine silahla girdi; Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti - Resim : 1

Evrensel