Özgecan'ın Katillerine Cezaevinde Silahlı Saldırı; Oğlu Öldü, Baba Yaralı (3)

Özgecan'ın annesi Songül Aslan, kızının katili Ahmet Suphi Altındöken'in öldürülmesiyle ilgili konuşmak istemediğini söyledi.

Özgecan'ın Katillerine Cezaevinde Silahlı Saldırı; Oğlu Öldü, Baba Yaralı (3)
A+ A-

ANNE ASLAN: HİÇBİR ŞEY KIZIMI GERİ GETİRMEZ

Özgecan'ın annesi Songül Aslan, kızının katili Ahmet Suphi Altındöken'in öldürülmesiyle ilgili konuşmak istemediğini söyledi. Gazetecilerden, eşi Mehmet ile konuşmalarını isteyen anne Aslan: "Olayla ilgili benim haberim yok. Hiçbir şey benim kızımı geri getirmez. Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyoruz" diye konuştu.

muhabirinin telefonla ulaştığı baba Mehmet Aslan ise, "Her konuştuğumuzda eskiye dönüyoruz. Konuyla ilgili bilgimiz yok. Öldülerse de diyecek bir sözümüz yok" dedi.

----------- KUTU-1---------

Eşi katili boşamıştı

Özgecan Aslan'ın katil minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken'in eşi 24 yaşındaki Neslihan Altındöken'in, Türkiye'yi ayağa kaldıran cinayetin ardından Adana 1'inci Aile Mahkemesi'ne açtığı boşanma davası, 2015'in Eylül ayında karara bağlandı ve mahkeme çiftin boşanmalarına karar verdi. Mahkeme ayrıca, çiftin 5 yaşındaki erkek çocuklarının velayetini de anneye verdi.

---------KUTU-2----------

Kadın cinayetinde verilen en ağır ceza

3 sanık hakkında verilen cezalar ise bir kadın cinayetinde hiçbir indirim ve iyi hal uygulanmaması ve tüm sanıklara müştereken ceza verilmesi nedeniyle Türkiye'de bugüne kadar verilen en ağır ceza olarak nitelendirilmişti. Mehmet ve Songül Aslan çiftinin evlilik yıldönümleri olan 3 Aralık'ta çıkan yerel mahkemenin kararı Yargıtay'da bekliyor.