Piknik tüpü bomba gibi patladı, yaralılar var

Tekirdağ’da seyyar arabada mısırı haşlamak için çakmakla ateşlenen piknik tüpü bomba gibi patladı. Olayın ardından 3’ü çocuk 5 kişi yaralandı.

Olay, Malkara ilçesine bağlı Hacıevhat Mahallesi’nde bulunan TOKİ Konutları karşısındaki yol kenarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, seyyar arabada satış yaptığı mısırı haşlamak için çakmağını yakan Mesut A. (31), piknik tüpünü ateşlemek istedi. Faciaya dönüşen olayda, parlayan tüp bomba gibi patladı.

YÜZÜNDE YANIKLAR VAR

Patlama sonrası Mesut A. ile birlikte Saniye K. (28), S.K. (9), D.D. (8) ve R.N.K. (4) yaralandı. Sağlık ekipleri ve mahalle sakinlerinin yardımıyla yaralılar Malkara Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yüzünde yanıklar oluşan yaralı Mesut A., tedavisinin devamı için Çorlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

ANNENİN ACI FERYADI

Mesut A.’dan gelen üzücü haberi duyan anne Emine A., oğlunu görmeye geldiği hastanede gözyaşlarına boğuldu. Ayakta durmakta güçlük çeken Emine A., “Ne yaptın da kendini yaktın canım oğlum. Bu kadar saf olma çocuğum. Yandı yavrumun yüzü gözü kıyamam ben sana. Saf oğlum benim, vah güzel oğlum” diyerek gözyaşı döktü.