Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

PKK mezardan ceset kaçırdı !

Diyarbakır'da PKK, infaz ettiği örgüt üyesini önce gömdü daha sonra mezarı açıp cesedi kaçırdı.

PKK mezardan ceset kaçırdı !
A+ A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde  "arkadaşı hakkında terör örgütü PKK'nın verdiği infaz kararını uygulamadığı" gerekçesiyle silahla vurularak öldürüldüğü ve cesedi teröristlerce Lice'deki  Yolçatı Mezarlığı'na gömüldüğü öne sürülen Sertip Polat'ın mezarı boş çıktı. 
 
Silvan'da oturan Polat ailesi, çocukları Sertip Polat'ın 3 Kasım  2015'te teröristlerce infaz edildiğini ve cesedinin Yolçatı Mezarlığı'na  gömüldüğünü öne sürerek, otopsi için Silvan Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda  bulundu.
 
Yürütülen soruşturma kapsamında, söz konusu mezar, önceki gün açıldı.  Söz konusu mezarda herhangi bir cesede ve bulguya rastlanılmadı.

Baba Nizam Polat, PKK'lılarca kandırılan oğlunun "arkadaşı hakkında  terör örgütü PKK'nın verdiği infaz kararını uygulamadığı" gerekçesiyle  teröristlerce öldürüldüğünü, olayın açığa çıkmaması için de cenazenin mezardan kaçırıldığını öne sürdü.

pkk-lilarca-infaz-edildigi-one-surulen-teroristin--2248371.jpeg
 
Polat, teröristlerce infaz edilenlerin gömüldüğü mezarların tamamına  yakınının boş olduğunu, ailelerin cenaze tespiti için çalışma yürütmesi  gerektiğini söyledi.
 
Evladına teröristlerce öldüreceğini söylediğini anlatan Polat, oğlunun  ise "Bunu biliyorum. Yanımda 7 arkadaşımı öldürdüler, beni de öldürecekler."  diyerek yanıt verdiğini belirtti.

Polat, oğlunun şantaj ve tehditlerden korktuğu için örgütten  çıkamadığını dile getirdi.

İnfaz kararını uygulamadığı için öldürülmüş

Baba Polat, oğlunun eve dönmek istediğini teröristlere ilettiğini,  teröristlerin de kendisinden örgütten kaçtığı için hakkında infaz kararı bulunan  arkadaşını öldürmesini istediklerini, Sertip'in de bu karara "Ben kendi kardeşimi öldürmeyeceğim." diyerek karşı çıkması nedeniyle öldürüldüğünü iddia etti.

Polat, şöyle konuştu:

"Kendisinden örgütten kaçtığı için PKK'nın infaz kararı verdiği  arkadaşını öldürmesini istemişler. Sertip, 'İki senedir bizi kandırmışsınız. Ben  kendi kardeşimi öldürmeyeceğim.' yanıtını vermiş. Teröristler 'Eğer sen onu  öldürmezsen biz seni öldürürüz.' demişler. Sertip de '2 senedir anneyi babayı  bırakmışız ve kardeşimizi bırakmışız sizinle geziyoruz.' yanıtını vermiş. Oğlum  arkasını dönüp gittiği sırada silahla önce ayağından sonra da sırtından vurarak öldürmüşler."

"Otopsi yapılsa her şey ortaya çıkacaktı"
 
Olayı duyduktan sonra Sertip'in cenazesini almak için kardeşi Medeni  Polat'ın bölgeye gittiğini, ağabeyine teröristlerin "Cenaze sizin değil, babası  bunu reddetti." diyerek cenazeyi teslim etmediğini anlatan baba Polat, şöyle devam etti:
 
"Ben cenazeyi almaya gidemedim çünkü beni de hedef seçmişlerdi. Biz  Müslüman bir aileyiz, onun için bize düşmanlık yapıyorlar, oğlumu da böyle  kandırmışlar. Bu iftirayı atmışlar. 'Benim oğlum değildir.' diyerek tepki  gösterdiğimi iddia etmişler. Bu iftiradır. Buradan sesleniyorum; Sertip benim  oğlumdur. Acıdan geceleri uyuyamıyorum."
 
Teröristlerin yalan söylediklerini, olayın aydınlatılmaması için  cenazeyi kendilerine vermediğini anlatan Polat, "Madem sen benim oğlumu  öldürmedin o zaman neden cenazeyi vermiyorsun? Demek ki sen öldürmüşsün. Cenazeyi  Lice'ye defnetmişler. Bunu duyduktan sonra biz mezarlığın açılması için savcılığa  dilekçe verdik. Kim öldürmüş, nasıl öldürmüş öğrenmek istedik. İşin aslı ortaya  çıkacaktı. Otopsi yapılsa her şey ortaya çıkacaktı." değerlendirmesinde bulundu.
 
"Millet gözünü açsın, bunları tanısın"
 
Polat, cenazenin defnedildiği iddiasından 3 gün sonra annesi Sohbet  Polat'ın (76) torununun mezarına gittiğini belirterek, şunları söyledi:
 
"Eve döndükleri zaman anneme 'Mezarı nasıl, bir değişiklik olmuş mu?'  diye sordum. Bana 'Oğlum mezar değişmiş, mezarın yarısı ıslak, yarısı kuru.'  dedi. Bunların mezarı açarak cesedi çıkardıklarını düşündüm. Annem bana 'Ya  cesedi çıkardılar ya da mezara bomba da koymuşlar. Hükümete söyle gitmesin  mezara.' dedi. Ben bunları tanıyorum. Madem sen öldürmedin, her şey ortaya  çıkacak, neden cesedi kaçırıyorsun?  Ben diyorum ki bu millet bunu duysun, gözünü  açsın, bunları tanısın."
 
Ailelere "mezarları açtırın" çağrısı
 
Oğlunun mezarının savcı nezaretinde açıldığını ancak mezarda cenaze  olmadığını gördüklerini belirten Polat, şunları kaydetti:
 
 "İçinden kemik bile çıkmadı. Ceset orada olsa en azından kemikleri  çıkacaktı. Cenazeyi kaçırmışlar, amaç otopsi yapılmasın, devlet millet bunu  görmesin. Millet duysa rezil olacaklar. Kimsenin bu vahşeti duymasını  istemiyorlar. Millete sesleniyorum; gerçekten gözünüzü açın. Bu vahşeti  yaptıkları zaman neden bunlara destek veriyorsunuz? Benim oğlum gibi binlercesi  var. Bak o mezarlık var ya yarısı boştur. Niye? Çünkü onlar öldürmüşler.  Biliyorlar ki devlet bir gün ortaya çıkaracak, o yüzden hepsini götürüp, bir  çukura atıyorlar. Bu milleti kandırıyorlar. Ailelere sesleniyorum; gelin  mezarları açın, çocuğunuz orada mı değil mi görün ama oradaysa çıkarın devlete  götürün, devlet bunun tespitini yapsın."
 
 "Çocukları tuzağa düşürüyorlar"
 
Polat, terör örgütünün oğlunu uyuşturucu hap ve kızları kullanarak  kandırdığını belirterek, "Tüm çocukları böyle kandırıp, tuzağa düşürüyorlar.  Çocukları 'Eğer sen dağa çıkmazsan bu pisliğinizi herkese anlatırız.' diyerek  zorla götürüyorlar. Çocuklar da mecburen dağa çıkıyor. Benim oğlumun dağa çıkma  isteği yoktu. Ne yaptılar? Devlete karşı çıkardılar." ifadelerini kullandı.
 
Babaanne Sohbet Polat da Kürtçe olarak, teröristlerin torununun  hayatını kararttığını, torunu gibi binlerce çocuğun bu şekilde kandırıldığını  söyledi.