PKK'dan anaokuluna bomba !

PKK'dan anaokuluna bomba !

Son operasyonlarla birlikte köşeye sıkışan teröristler anakoluna bile bomba bıraktı.

Terör örgütü PKK ve örgütün gençlik yapılanması YDG-H'nın Güneydoğu'da bazı ilçelerdeki yerleşim birimlerinden temizlenmesine yönelik başlatılan kapsamlı iç güvenlik harekatı sürerken, sıkışan teröristler en sonunda ana okulunun bahçesine bile el yapımı bomba bıraktı. Çocukları siper olarak kullandığı belirtilen teröristler, polise uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Düzenlenen operasyonla önce çocuklar güvenli bölgeye alındı. Ardından da terörist gruba yönelik operasyon başlatıldı.

Güvenlik güçlerinin Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçelerinde yoğunlaşan operasyonları salı gününden beri kesintisiz sürüyor. Okul yakan, hastanaye roket atan, ambulans kaçıran terörist grupların eylemleri, Ankara'da oluşturulan birimlerde yakından takip ediliyor. Gelen bilgilere göre, PKK, Şırnak'ın merkezinde de eylemlere yöneldi.

Cumhuriyet Ortaoukulu ile mahalle sakinlerine sağlık hizmeti veren Silopi'nun Nuh mahallesindeki sağlık ocağı, dün akşam saat 22.10 sıralarında PKK'lılar tarafından ateşe verilmişti.

Milliyet'ten Aydın Hasan'ın haberine göre, teröristler, bu sabah da, Şırnak merkez Bahçelievler Mahallesi'ndeki Bahçelievler Ana Okulu'nun bahçesine el yapımı bomba bıraktı. Polis, çocuklar nedeniyle ilk etapta müdahalede bulunmakta zorluk yaşadı.

ekran-resmi-2015-12-21-125201png.png

Çocukları siper olarak kullandığı belirtilen teröristler, polise uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Düzenlenen operasyonla önce çocuklar güvenli bölgeye alındı. Ardından da terörist gruba yönelik operasyon başlatıldı.

BOMBA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İhlas Haber Ajansı bomba düzeneğinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Öğrencilerin tahliyesi sonrası operasyon başlatan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma şiddetlendi. Olayla ilgili operasyon sürüyor.