Polisin dikkati hain planı bozdu !

Polisin dikkati hain planı bozdu !

Mardin'de PKK'nın dağ kadrosunda olan bir kişi polisin dikkatiyle etkisiz hale getirildi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde önceki gün 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden  Cengiz Erdem, olaydan 2 saat önce Mardin Büyükşehir Belediyesine ait kiralık  pikapla "yeğenim kayıp" bahanesiyle Kızıltepe Cumhuriyet Polis Merkezine keşif  yapmak için geldi.

Kendisini belediye çalışanı olarak tanıtan Erdem, yaptığı cep telefonu  görüşmesinin ardından yeğenin ağabeyinin yanında bulunduğunu belirterek, polis  merkezinden ayrıldı. Şüphe üzerine polisin takibe aldığı Erdem'in girdiği ev  tespit edilirken, eve girmek isteyen güvenlik güçlerine ateş açıldı. Çıkan  çatışmada, 4 terörist etkisiz hale getirildi, örgüte yardım ve yataklık yapan bir  kişi yakalandı.

Saldırı organize etmek için dağdan inmiş

Yapılan araştırmalar sonucunda, etkisiz hale getirilen teröristlerden  birinin saldırı organize etmek için ilçeye gelen PKK'nın sözde "bölge sorumlusu"  "Beritan" kod Fatma Yüksel, diğerinin ise örgütün sözde "gençlik eylem sorumlusu"  "Hejor" kod adlı Mizgin Karakeçili olduğu tespit edildi. Yüksel'in 1999 yılından  bu yana örgütün dağ kadrosunda olduğu belirtildi.

Etkisiz hale getirilen diğer teröristin ise örgüte 16 yıl önce katılan  "Mazlum" kod adlı Selahattin Arasa olduğu belirlendi.

Sebahat Tuncel ile fotoğrafı ortaya çıktı

Teröristlerden Cengiz Erdem'in Demokratik Bölgeler Partisi Kızıltepe  yöneticisi olduğu ve eski milletvekili Sebahat Tuncel ile fotoğrafı bulunduğu  öğrenildi.

Turgut Özal Mahallesi'nde önceki gün çıkan çatışmada 2'si kadın 4  terörist etkisiz hale getirilmiş, örgüte yardım ve yataklık yapan bir kişi  yakalanmıştı. Teröristlerin üzerilerinde 3 tabanca ve 5 el bombası ele  geçirilmişti.