Polislerin ev anahtarını PKK'ya veren terörist yakalandı

Polislerin ev anahtarını PKK'ya veren terörist yakalandı

Şanlıurfa'da uykuda öldürülen polislerin ev anahtarını PKK'ya götüren hain yakalandı.

Ceylanpınar’daki hain saldırıda polislerin evinin anahtarını PKK’lı teröristlere teslim eden YDG-H üyesi Hüseyin Aydın, Kızıltepe’de yakalandı. Aydın, ‘kamu görevlisini öldürmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi

Çözüm sürecinin askıya alınmasına neden olan, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde iki polisin evlerinde uyurken şehit edildiği olayda, PKK’lı teröristlere evin anahtarını verdiği belirlenen YDG-H üyesi Hüseyin Aydın yakalandı.

Teröristlerin çevrede keşif yapmalarını sağlayan ve polislerin evinin anahtarlarını ele geçirip kopyalayarak teröristlere teslim eden PKK’nın gençlik kolu YDG-H’lı terörist Hüseyin Aydın’ın Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçen salı günü yakalandığı ortaya çıktı. Aydın, “kamu görevlisini öldürmek” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ceylanpınar’da polis memurları Okan Acar ile Feyyaz Yumuşak, gece evlerine giren teröristler tarafından uyurken enselerine kurşun sıkılarak şehit edilmişti.

Kapıda zorlama yoktu

Polislerin şehit edilmesinin ardından evde yapılan araştırmada kapıda herhangi bir zorlama izine rastlanmamış, teröristlerin eve hava sıcak olduğu için açık bırakılan pencereden girdiği değerlendirilmişti. Çözüm sürecinin askıya alınmasına neden olan eylemlerden biri olan saldırının ilk olarak “Apo’nun Fedaileri” denilen terörist grup tarafından yapıldığı açıklanmıştı. Yapılan soruşturma neticesinde eylem öncesinde Suriye’den Türkiye’ye giren teröristlerin olaydan sonra tekrar Suriye’ye kaçtığı tespit edilmişti. Polis beş kişiyi gözaltına almıştı.

Polisleri şehit eden teröristlere yardım ve yataklık eden PKK’nın gençlik kolu YDG-H üyesi terörist Hüseyin Aydın’ın olayın ardından Mardin’e kaçtığı belirlendi. Aydın’ın salı günü Kızıltepe ilçesinde yakalandığı ve Şanlıurfa’ya getirilerek sorguya alındığı ortaya çıktı.

“Kamu görevlisini öldürmek” ve “yardım yataklık” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilen Aydın’ın şehit polislerin kaldığı evin bulunduğu yerde keşif yapılmasını organize ettiği ve evin anahtarlarının ele geçirilmesini sağladığı belirlendi.

Böylece iki polis memurunun şehit edildiği terör saldırısında tutuklananların sayısı altıya yükselmiş oldu.

Teröristleri sakladı

Mardin Kızıltepe’de yakalanan Hüseyin Aydın’ın Suriye’den gelen teröristleri sakladığı, polislerin kaldığı evin etrafında keşif yapmalarını sağladığı ve temin ettiği anahtarı verdiği, polislerin şehit edilmesinin ardından da Suriye’ye kaçmalarına yardımcı olduğu öğrenildi. Aydın’ın sorgusunda ise susma hakkını kullandığı belirtildi.