Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

"Zeus" Operasyonunda 7 Tutuklama

İstanbul ve Edirne'de internet bankacılığı kullanan vatandaşların hesaplarını, e-postalarına gönderdikleri "Zeus" ismi verilen virüsle boşalttıkları...

"Zeus" Operasyonunda 7 Tutuklama
A+ A-

İstanbul ve Edirne'de internet bankacılığı kullanan vatandaşların hesaplarını, e-postalarına gönderdikleri "Zeus" ismi verilen virüsle boşalttıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 20 şüpheliden 7'si tutuklandı. Şebeke lideri ise bir banka ATM'sinden para çekerken güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Edinilen bilgilere göre, vatandaşların bilgisayarlarına ve akıllı cep telefonlarına "Zeus" ismi verilen bir virüsü e -posta yoluyla göndererek, yaklaşık 2 milyon vurgun yapan şebeke, İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilerek, takibe alınmıştı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından İstanbul ve Edirne'de belirlenen birçok adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda şebeke liderleri Tevfik U. ve Vasfi U. kardeşlerin de bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alınmıştı.

7 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan 20 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 20 şüpheliden, Tevfik U., Nurgül A., Hüseyin C., Ercan Ç., Erdoğan K., Ertan B. ve Birol Ç. tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Şebeke lideri Tevfik U. ise bir banka ATM'sinden para çekerken güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.