Saldırı ihbarı geldi, polis kuş uçurtmuyor

Diyarbakır’da önceki akşam boşanma aşamasındaki eşinin babasının evine pompalı silahlarla düzenlediği saldırıda kayınpederinin ağır yaralanmasına, kardeşinin de ölümüne sebep olan cinayet zanlısının ailesinin kaldığı 3 katlı eve saldırı ihbarı alan polis, TOMA, zırhlı araç ve çevik kuvvetli önlem aldı.

Olay, 9 Haziran’da gece geç saatlerde Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesine bağlı Fabrika Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya üzere, Murat B., boşanma aşamasında olduğu eşi Nupelda Bayram’ın, babasının evine gittiğini öğrendi. Bunun üzerine Murat B., isimleri henüz öğrenilemeyen babası ve amcasını da yanına alarak, kayınpederi Cevdet K.’ın evine gitti. Murat B., yanında taşıdığı 2 pompalı tüfekle evin önünde havaya ateş açarak dışarı çıkmalarını istedi. Bunun üzerine kayınpeder Cevdet K. ve kardeşi Mehmet K., konuşmak için kapıya çıktı. Bu sırada damat Murat B. ateş açtı. Kayınpeder Cevdet K. ve kardeşi Mehmet K., vücutlarına isabet eden kurşunlarla yere yığıldı.

Mahallenin ihbarıyla polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastaneye götürülen yaralılardan Mehmet K. hayatını kaybetti, Kayınpeder Cevdet K.’ın ise tedavisi sürüyor. Yaşanan olayın ardından polis ekiplerince aranan damat Murat B., isimleri öğrenilemeyen babası ve amcasının kaldığı Fabrika Mahallesi’ndeki 3 katlı ev Bayram ailesi tarafından terk edildi.

TOMA EŞLİĞİNDE NÖBET TUTULUYOR

Saldırı yapılacağı ihbarı alan polis ekipleri de tarafların karşı karşıya gelmemesi üzerine TOMA, zırhlı araç ve çevik kuvvetlerle evin bulunduğu mahallede geniş güvenlik önlemi aldı.

 Polisin teyakkuzda olduğu mahallede görev alan çevik kuvvet polisleri, olası bir duruma karşı kalkan ve gaz fişekleriyle hazır bekliyor. Sokak içerisinde şüpheli olarak görülen kişilere ise polis ekiplerince Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusu yapıldığı öğrenildi.

POLİS HER YERDE ARIYOR

Boşanma aşamasındaki eşi Nupelda Bayram’ın babasının evini basarak kayınpederi Cevdet K.’ı ağır yaralayan ve kardeşi Mehmet K.’ın da ölümüne sebep olan Murat B.’ı yakalama çalışmaları da sürüyor.

 ÖZEL EKİP KURULDU

Olayın yaşandığı gece olay yeri inceleme polislerinin yaptığı çalışmanın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri de özel ekip kurdu. Olayı gerçekleştiren damat Murat B., isimleri öğrenilemeyen babası ve amcasının yakalanmasına yönelik olarak özel ekip çalışmalarını sürdürüyor.

Mahalle çevresindeki yüzlerce kamerayı incelemeye alan ekipler kentin giriş ve çıkış noktalarına da cinayet zanlısı damadın eşkali bildirildi. Ekiplerin geniş çaplı çalışması sürüyor.

Etiketler damat polis toma emniyet