için kaldı

Saldırıda şok detay !

Saldırıda şok detay !

Arnavutköy'de 1 polisin şehit edildiği saldırıda yeni bir detay ortaya çıktı.

Arnavutköy’de bir polisi şehit eden ve emniyet müdürünü yaralayan saldırganın, çatışmaya hazırlıklı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Arnavutköy’de önceki gün meydana gelen olayda, bir uyuşturucu satıcısıyla polis arasında çatışma çıkmıştı. Çatışmada polis memuru Ayhan Ölçer şehit olurken, yapılan  anonslar üzerine olay yerine giden İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz da bacağından yaralanmıştı. Saldırgan ise Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından vurularak öldürülmüştü.

saldirgan-tencereden-migfer-takip-zirh-giymis--7206111.jpeg

İçine sünger koymuş

Olayla ilgili İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Olay yerinde yapılan incelemede ilginç detaylara ulaşıldı. Saldırganın, çatışmaya girmeden önce, ortaçağı andıran özel bir zırh giydiği tespit edildi. Şüphelinin başına da içerisine sünger yapıştırılan tencereyi taktığı anlaşıldı. Saldırganın zırhında birkaç tane kurşun darbesi görüldü. 4 merminin zırhı delip Seyithan Genç’i öldürdüğü anlaşıldı.

‘Suçlular karşılarında Türk polisini bulacak!’

Çatışmada şehit olan polis memuru Ayhan Ölçer, dün gözyaşları içinde toprağa verildi. Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan törende konuşan İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Ölçer’in çevresinde çok sevilen bir isim olduğunu belirterek menfur saldırıyı kınadı ve “Hainler, hırsızlar ve suç şebekeleriyle mücadelemiz devam edecek. Bunlar karşılarında Türk polisini bulacaklar” dedi. Törene Vali Şahin, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Emniyet Müdürü Çalışkan’ın yanı sıra şehidin annesi Mediha, babası İsmet, ağabeyleri Mustafa ve Ercan, eşi Elif Ölçer ile çocukları, Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

O gecekondu yıkıldı

Çatışmanın yaşandığı gecekondu, polisin incelemelerinin bitmesinin ardından yıkıldı. Duvarlarda çok sayıda kurşun izi olduğu görüldü. Yıkımın ardından gecekondudan geriye parçalanmış eşyalar ve moloz yığını kaldı.

Emniyet amirinin kahramanlığı

Olayla ilgili yapılan soruşturmada İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz’ın nasıl yaralandığı da anlaşıldı. İddiaya göre, çatışma başladıktan hemen sonra telsizle “Arkadaşımız yaralandı” anonsu yapıldı. Olay yerine yakın olan İlçe Emniyet Müdürü hemen adrese ulaştı. Yaralanan polisin içeride kaldığını ve kan kaybettiğini öğrenince binaya girmeye çalıştığı ve o sırada saldırganın silahından çıkan kurşuna hedef olduğu ortaya çıktı. Emniyet amirinin hayati tehlikeyi atlattığı, ancak yoğun bakımda tutulduğu açıklandı.