Samsun’da Pkk Operasyonunda Gözaltına Alınan 7 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

SAMSUN'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "Demokratik Gençlik Konfederasyonu" (Dem-Genç) yapılanmasının Samsun üyeleri olduğu iddiasıyla gözaltına...

Samsun’da Pkk Operasyonunda Gözaltına Alınan 7 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
A+ A-

SAMSUN'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "Demokratik Gençlik Konfederasyonu" (Dem-Genç) yapılanmasının Samsun üyeleri olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi bugün adliyeye sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri 4 aylık takip sonucu terör örgütü PKK/KCK'nın Dem-Genç yapılanmasının Samsun üyeleri olduğu iddia edilen Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören 4'ü kadın toplam 7 kişiye geçen Pazar günü operasyon düzenledi. TEM ekipleri C.Y.'nin (21) Samsun'dan terör örgütü PKK'ya katılmak için ayrılacağı iddiası üzerine şüpheliyi Ankara karayolu üzerinde bindiği otobüsü durdurarak gözaltına aldı. Ekipler daha sonra Atakum İlçesi'nde bulunan 2 ev ile Demokratik Öğrenci Dernekleri Samsun Şubesi'ne de baskın yaptı. Operasyonda R.Ö. (22), A.İ.D. (23), A.A. (20), B.K. (19), B.K.'yı (22) ve C.O. (20), adlı öğrencileri gözaltına alınırken yapılan aramalarda çok sayıda örgüte ait döküman ele geçirildi.

Emniyetteki ifadeleri tamamlanan 7 kişi bu sabah "Terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak ve terör örgütüne üye kazandırmak suçlarından" geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

FOTOĞRAFLI