Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı
MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor
Niğde Belediye Başkanı istifa etti

Sancaktepe bombacısı yakalandı

İstanbul Sancaktepe'de askeri araca yönelik bombalı saldırının ardından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Sancaktepe bombacısı yakalandı
A+ A-

İstanbul Sancaktepe'de dün akşam meydana gelen bombalı saldırının arkasından terör örgütü PKK çıktı. Bombayı hazırlayıp patlatan 8 PKK’lı  terörist, 10 saat sonra nefesleri kesen ber operasyonla yakalandı.

Sözcü gazetesinden Şenol Gezer'in haberine göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne (İEM) bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 5'i asker 8 kişi yaralandığı kanlı eylemin ardından, yoğun bir çalışma başlattı. Bölgedeki kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, eyleme katılan bombacıları ve bağlı oldukları örgütü belirledi. İşte, bu tespitler doğrultusunda şafak vakti operasyonlar başlatıldı.

UYKUDA KELEPÇE…

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın bizzat yönettiği operasyonların merkezi Sultangazi ve Gaziosmanpaşa oldu. Özel Harekat, Çevik Kuvvet ile Havacılık Şube desteğinde önceden belirlenen 70 hedef adrese giren TEM Özel TİM, PKK'lı 8 bombacıyı uykuda kıskıvrak yakaladı. Patlamada aracı olay yerine bırakan bombacı İrfan K, Gebze'de yapılan operasyonla yakalandı.

sancaktepe-bombacisi-irfan-uykuda-yakalandi-8434016_6430_m.jpg

BOMBACI İRFAN GÖZALTINDA

Saldırıdan 10 saat sonra gözaltına alınan İrfan K. adlı militanın bombayı bizzat hazırlayıp patlatan şüpheli olduğu öğrenildi. Çok sayıda zırhlı aracın görev aldığı baskında suç unsuru aletlere ve verilere de el konuldu.

SORGUYA ALINDILAR

Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi'ndeki TEM Merkezi'nde sorguya alındı. Söz konusu adreslerde gözaltı ve arama çalışması devam ediyor.