Çin malı zayıflama hapı öldürdü
Kadın çalışanları ilgilendiren karar ! Resmi Gazete'te yayımlandı
3 terör saldırısından da kurtuldu

Sapık adamın savunması şoke etti

Zonguldak'ta 14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan kişinin savunması ioke etti.

A+ A-

Zonguldak'ta 7 ay önce 14 yaşındaki G.D.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 23 yaşındaki Mustafa Ö., G.D.'nin kendisine 20 yaşında olduğunu söylediğini iddia ederek, "Tek hatam yaşının 20 olduğuna inanmamdır" dedi.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mustafa Ö. ile tutuksuz yargılanan arkadaşı K.D. hazır bulundu. 'Cinsel istismar' ve 'Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' suçlarından 18 yıl hapsi istenen Mustafa Ö. ile 'Kişi Hürriyetinden Yoksun Kılma' suçundan 10 yıl hapis cezası istenen arkadaşı K.D., duruşmada ifade verdi. G.D. ise duruşmaya katılmadı.

Geçen Ocak ayında Çatalağzı beldesinde G.D. ile tanıştığını anlatan Mustafa Ö., "Telefon numarasını kendisinden aldım. Daha sonra görüştüğümüzde bana yaşının 20 olduğunu söylemişti. Tek hatam 20 yaşında olduğuna inanmamdır" diye konuştu.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

30 Ocak 2016 günü meydana gelen olayda Mustafa Ö., bir süre önce tanıştığı G.D. ile buluşmak istedi. İddialara göre akşam saatlerinde 14 yaşındaki G.D.'nin evinin penceresine taş atan Mustafa Ö., pencereye çıkan G.D.'yi kolundan tutarak dışarıya çıkarttı. Mustafa Ö., arkadaşının kullandığı ticari taksiye bindirdiği G.D.'yi ormanlık bölgeye götürerek cinsel istismarda bulundu. Mustafa Ö.'ye direnen G.D., olaydan sonra durumu ailesine anlattı. Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan Mustafa Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA