Sarallar çetesinin kritik ismi yakalandı

Sarallar çetesinin kritik ismi yakalandı
Güncelleme:

İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, Sarallar çetesinin yöneticilerinden Soner R. gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kamuoyunda 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında örgüt üyelerinin yakalanması için çalışmalarına devam etti. Organize ekipleri, örgüt yöneticilerinden firari olan Soner R.'in, Büyükçekmece'de olduğunu tespit etti.

HÜCRE TİPİ EVDE BULUNDU
Yaklaşık 3 ay devam eden fiziki ve teknik takibin ardından R.'in başkası adına kiralanan, hücre tipi ve güvenlikli bir evde kaldığı belirlendi. Dışarıyla neredeyse hiç bağlantı kurmadan bu evde yaşayan R.'e Çarşamba günü operasyon düzenlendi.

SİLAHLI SALDIRILARIN TALİMATI ONDAN ÇIKTI
Operasyonda Soner R. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin kaldığı evde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, 4 şarjör ve 73 adet fişek ele geçirildi. R.'nin örgüt içerisinde yönetici konumunda olduğu ve çok sayıda silahlı eylemin talimatını veren kişi olduğu öğrenildi. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

DHA