Şehit düşerken facianın önüne geçtiler

İstanbul Çekmeköy'de eğitim uçuşundan dönen askeri helikopter acil iniş yapmak isterken bir sitenin bahçesine düştü. Helikopterin düştüğü yerin bu sabah çekilen görüntüsü şehit pilotun nasıl bir facianın önüne geçtiğini gözler önüne serdi.

Şehit düşerken facianın önüne geçtiler
A+ A-

Samandıra'daki 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'na ait ABD yapımı UH-1 tipi askeri eğitimhelikopteri dün saat 18.17'de "İlim02" koduyla kalkış yaptı. Havada yaklaşık 34 dakika kalan helikopter havalandığı Samandıra'ya dönecekti. Ancak henüz bilinmeyen bir nedenle acil iniş yapmak istedi.

FACİAYI ÖNLEDİLER

Samandıra'daki havaalanına ulaşmak isteyen askerlerin çabası sonuç vermedi ve helikopter yalpalamaya başladı. Halka zarar vermemek için yoğun çaba gösteren kahramanlar düşmekte olan helikopteri son anda Kirazlıdere Mahallesi'ndeki Parkverde Sitesi'nin bahçesine yönlendirdi. Helikopterden duman ve alevlerin yükseldiği görüldü.

4 ŞEHİT

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Pilot Yüzbaşı Ümit Özerli, Pilot Yüzbaşı Semih Özcan, Astsubay Başçavuş İlyas Kaya (35) ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar (28) kurtarılamayarak şehit oldu.

A Haber sunucusundan helikopter kazasıyla ilgili tepki çeken yorumA Haber sunucusundan helikopter kazasıyla ilgili tepki çeken yorum

Helikopter kazasında şehit askerlerin kimlikleri belli olduHelikopter kazasında şehit askerlerin kimlikleri belli oldu

İstanbul'da helikopterin düşme anı görüntüleri ortaya çıktıİstanbul'da helikopterin düşme anı görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul'daki askeri helikopter kazasından ilk görüntülerİstanbul'daki askeri helikopter kazasından ilk görüntüler