Şikayetini geri çeken kadın hakimi kızdırdı: Üç harfliler mi yaktı seni?

Kocasını üzerine kızgın yağ döktüğü için şikayet eden kadın, ''Eşim bana kıymaz. Beni o yakmadı. Tartışırken devrildi. İkimiz de yandık. Sonradan gerçeği söylemek istedim ama korktum'' dedi. Mahkeme Başkanı, şikayetinden vazgeçtiğini söyleyen kadına ''Üç harfliler mi yaktı seni?'' diye sordu.

Şikayetini geri çeken kadın hakimi kızdırdı: Üç harfliler mi yaktı seni?
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İstanbul Küçükçekmece'de 15 Eylül 2019 tarihinde cezaevinden izinli çıkarak birlikte yaşadığı Kübra T.’nin (32) vücuduna ve yüzüne kızgın yağ attığı iddiasıyla yargılanan Ersin Ü. (40) ilk kez hakim karşısına çıktı. Müşteki Kübra T., duruşmada şikayetinden vazgeçtiğini belirterek "Eşim beni yakmadı. Kızgın olduğum için yalan söyledim.” dedi. Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan da “Adli Tıp Kurumu raporunda vücudunda 2. ve 3. dereceden yüzde 26 oranında vücudunda yanık var. Kendini mi yaktın? Üç harfliler mi yaktı seni?” dedi. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar verince Kübra T. gözyaşlarına boğuldu.

Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ersin Ü. getirilirken, müşteki Kübra T. ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın avukatı katıldı. Sanık Ersin Ü.'nün avukatı duruşmaya gelmediği için sanığın savunması alınmadı.

''KIZGIN OLDUĞUM İÇİN YALAN SÖYLEDİM''

Söz verilen Kübra T., birlikte yaşadığı Ersin Ü. ile evli olmadığını ve 2 çocukları olduğunu belirterek, "Şikayetçi değilim. Eşim Edirne Açık Cezaevi’nde yatıyordu. 1 hafta kadar beraber kaldık, çocuklarımızla güzel zaman geçirdik. Ü., diğer eşinden olan çocuğunu görmeye gittikten sonra dudağı patlamış bir şekilde geri geldi. Kardeşi eşimi dövmüş. Biz de tartışmaya başladık. ‘5 ay sonra cezaevinden çıkacaksın nasıl açıklayacaksın yüzünü cezaevindekilere’ dedim. Tartışmaya başladık, beni itince çaydanlıktaki yağ üzerime döküldü. Bana saldırmadı, ben kızgın olduğum için yalan söyledim.” dedi.

''3 HARFLİLER Mİ YAKTI SENİ?''

Sanık savcılıktaki ifadelerini reddedince Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan, “Adli Tıp Kurumu raporunda 2. ve 3. dereceden yüzde 26 oranında vücudunda yanık var. Vücudunda yaşamını tehlikeye sokacak şekilde yanık var. Kendini mi yaktın? Üç harfliler mi yaktı seni? Çaydanlıkta yağ ne arıyordu?” diye sordu.

Kübra T. “O çaydanlığı kullanmıyorduk, ben de içine yağ koymuştum. Eşim bana o gün kahvaltı hazırlayacaktı. İçinde ne olduğunu bilmiyordu. Ben tartışma sırasında ona argo konuşunca o da bana ‘Ağzını topla diyerek’ beni itti. Ben ocağa doğru düştüm, ocaktakiler de üzerime düştü. Eşim de yandı. Kesinlikle şikayetçi değilim, bana saldırmadı” diye konuştu.

BAKANLIK AVUKATI ŞİKAYETÇİ OLDU

Duruşmaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Avukatı ise şikayetçi olduklarını belirterek “Müştekinin soruşturma aşamasında verdiği ifadeler ve Adli Tıp Kurumu’nun verdiği rapor dikkate alınsın” dedi. Heyet sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Kübra T. ise tutukluluk kararını duyunca gözyaşlarını tutamadı.

İDDİANAMEDEN

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede sanık Ersin Ü.’nün 15 Eylül 2019 tarihinde müşteki Kübra T.’nin evine izinsiz bir şekilde bıçakla girdiği belirtildi. Ersin Ü.’nün çaydanlık içerisinde yağ kaynattığını ve kızgın yağı Kübra T.’nin yüzüne döktüğü anlatılan iddianamede Ersin Ü. hakkında “Canavarca hisle öldürmeye teşebbüs” ve “Konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçlarından 14 yıldan 23 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News