Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Silopi’de Yasağa Rağmen Çocuklar Sokakta Top Oynuyor

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde 5 Nisan tarihinde uygulanan ve 9'uncu güne giren sokağa çıkma yasağını ihlal eden 25 kişiye para cezası verildi.

Silopi’de Yasağa Rağmen Çocuklar Sokakta Top Oynuyor
A+ A-

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde 5 Nisan tarihinde uygulanan ve 9'uncu güne giren sokağa çıkma yasağını ihlal eden 25 kişiye para cezası verildi. Yasak ve operasyonların sürdüğü ilçede çocuklar çatışmalara rağmen sokaklara çıkıp top oynuyor.

Silopi İlçe merkezinde 1 polisin şehit edildiği, 4 polisin de yaralandığı olayın ardından kaymakamlık, 5 Nisan tarihinde saat 04.30'dan itibaren ikinci bir emre kadar ilçe merkezinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bazı vatandaşların cadde ve sokaklara çıkarak yasağı ihlal etmesi üzerine polis, cami hoparlörü ve zırhlı araçlardan anonslar yaparak sokağa çıkılmaması yönünde uyarılarda bulundu. Yasağı ihlal eden 25 kişiye para cezası uygulandı.

İlçenin Başak ve Barbaros mahallelerinde ise PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlar devam ediyor. Her iki mahalleden de zaman zaman silah sesleri yükseliyor. Çatışmaların yaşanmasına rağmen, Cudi ve Yeşiltepe mahallelerindeki çocukların sokak aralarında top oynamaya devam ettiği görüldü.

FOTOĞRAFLI