Şırnak'ta 13 yaşındaki çocuk ''kan davası''na kurban gitti

Şırnak'ta 2019'da iki aile arasında yaşanan kavga kan davasına dönüştü. 13 yaşındaki Ferhat Şengil okul yolunda bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Şırnak'ta 13 yaşındaki çocuk ''kan davası''na kurban gitti
A+ A-

Şırnak'ta Mart 2019'da iki aile arasında yaşanan bir kavgayla başlayan ve daha sonra kan davasına dönüşen olayın son kurbanı 13 yaşındaki Ferhat Şengil oldu. Okul yolunda cansız bedeni bulunan çocuğun boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

 Şırnak’ın Silopi ilçesinde 13 yaşındaki çocuk okul yolunda bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Alınan bilgiye göre, evinden Yenişehir Ortaokuluna gitmek için çıkan Ferhat Şengil, okul yolunda hareketsiz bulununca durum sağlık ekiplerine bildirildi.

Bölgeye sevk edilen 112 Acil Servis ekiplerince yapılan incelemede Şengil’in boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandığı ve olay yerinde öldüğü belirlendi. Şengil’in cesedi otopsi için Şırnak Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Cinayette kan davası ihtimali

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, cinayetin kan davası nedeniyle işlendiği ihtimali üzerinde duruluyor. Silopi’de 22 Mart’ta aralarında husumet bulunan Şengil ve İsaoğlu aileleri arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın bıçaklı kavgaya dönüşmesi sonucu Şendil ailesinden iki kişi yaralanmıştı.

Olayla ilgili gözaltına alınan Cemal İsaoğlu (27) 25 Mart’ta emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü amacıyla Silopi Devlet Hastanesi’ne götürülmüştü.

Hastane önüne gelen karşı taraftan 5 kişi, ailelerinden iki kişiyi yaraladığı gerekçesiyle bıçakla saldırdıkları İsaoğlu, hayatını kaybetmişti. Çıkan arbedede bir polis memuru da yaralanmıştı. 

AA