Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Şişli Belediyesi Başkan yardımcısı öldürüldü

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş, belediye binasında silahlı saldırıya uğradı. Saldırganın asıl hedefi Hayri İnönü'ymüş...

Şişli Belediyesi Başkan yardımcısı öldürüldü
A+ A-

Şişli Belediyesi binasında silah sesi duyuldu. Başkan Yardımcısı Cemil Candaş yaşamını yitirdi. Saldırganlar gözaltına alındı.

Şişli Belediyesi’nin Darülaceze Caddesi üzerinde bulunan yeni binasında saat 15,30 sıralarında 4-5 el silah sesi duyuldu. Makamında silahlı saldırıya uğradığı belirlenen ve başından vurulan Cemil Candaş, ağır yaralı olarak Florence Nightingale Hastanesi’ne kaldırıldı. Candaş yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Görgü tanıklarına göre, 2 kişi olduğu iddia edilen saldırganlar yakalanarak binanın arka kapısından çıkarıldı.

578ced92c03c0e4ac0165a9b.jpgOlay sırasında binada görev yapan personel şok geçirirken, bazı çalışanlar gözyaşlarını tutamadı. Fenalık geçiren ve bayılan çalışanlara belediye önünde hazır bekletilen ambulanslarda müdahale edildi.Polis ekipleri ve belediye zabıtalarınca önlem alınan ve güvenlik çemberine alınan binada olay yeri ekipleri incelemelerine devam ediyor. İki saldırgan sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Şişli Belediyesi'nden yapılan açıklamada da şöyle denildi: "Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcımız Cemil Candaş, belediye binasında saat 15.30 sularında silahlı bir saldırıya uğramıştır.Emniyet güçleri saldırganı gözaltına almıştır. Kendisi daha önce iki kez silahile tehdit edilmiş ve konu hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.Tüm personelimiz tarafından çok sevilen ve dürüstlüğü ile tüm kalu personeline örnek olan Cemil Candaş'a yapılan menfur saldırıyı kınıyoruz."

SİNİR KRİZİ GEÇİREN ÇALIŞANLAR HASTANEYE KALDIRILDI

Saldırganların silahından çıkan kurşunla Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş ağır yaralandı. Candaş, hastaneye kaldırıldı. Bunun yanında sinir krizi geçiren ve kaçışma sırasında yaralanan belediye çalışanları da hastaneye sevk edildi. Saldırganların mütaahhit olduğu yönünde iddialar var.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Şişli Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada;

"Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcımız Cemil Candaş, belediye binasında 15.30 sularında silahlı bir saldırıya uğramıştır. Emniyet güçleri saldırganı gözaltına almıştır.

"SALDIRIYI KINIYORUZ"

Kendisi daha önce iki kez silah ile tehdit edilmiş ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Cemil Candaş hastanede tedavi altındadır. Tüm personelimiz tarafından çok sevilen ve dürüstlüğü ile tüm kamu personeline örnek olan Cemil Candaş'a yapılan menfur saldırıyı lanetliyoruz."

578cdc7c18c7736e186a457c.jpg

İHA