Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Suriye sınırında çatışmalar şiddetlendi

Türkiye sınırında yer alan Suriye'nin Rojava bölgesinde rejim askerleri ile YPG arasında 2 gün önce başlayan çatışmalar sürüyor...

Suriye sınırında çatışmalar şiddetlendi
A+ A-

Suriye'nin kuzeyinde yer alan Rojava bölgesindeki Kamışlı kentinde rejim askerleri ile YPG arasında 2 gün önce başlayan çatışmalar sürüyor.

Irak ve Suriye'deki Kürt internet sitelerinde yer alan haberlere göre, 2 gün önce Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentinde Suriye ordusu ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD'nin silahlı gücü YPG arasında başlayan çatışma ve gerginlik sürüyor. Kamışlı pazarında rejim askerlerinin yerel asayiş güçlerine ateş açması ve 2 asayiş görevlisi ile bir sivili öldürmesinden sonra başlayan çatışmalar, ilçenin değişik bölgelerine yayıldı. Çatışmalara YPG de dahil olunca, Kamışlı'da insanlar evlerine çekildi. Son iki gündür çatışmaların yoğunlaştığı ve rejim askerlerinin denetiminde olan Elaya Cezaevi çevresinde kontrolün YPG güçlerinin eline geçtiği ve yaklaşık 60 rejim askerinin YPG'liler tarafından rehin alındığı belirtildi.

Kamışlı'da iki gündür süren çatışmalarda yaklaşık 20 Suriye ordusu askeri ile 6 YPG'li ve 4 sivilin yaşamını yitirdiği; bölgede gerginliğin halen devam ettiği Kürt sitelerindeki haberlerde yer aldı. Bazı yerel kaynaklar, çatışmanın devam etmesi nedeniyle Suriye ordusunun Haseki ve Deyrezor kentinden, YPG'nin ise çevre kentlerden takviye birlikleri Kamışlı'ya doğru gönderdiğini belirtti.

 

Suriye sınırında çatışmalar şiddetlendi