Tecavüz edilip, fuhuşa zorlanan kadınlar böyle kurtarıldı

Kiraladıkları evde yabancı uyruklu kadınlara 4 gün boyunca tecavüz edip fuhuşa zorladıkları iddia edilen zanlılar Polisi arayan 2 kadının yardım çağrısı üzerine yakalandı. Fuhuşa zorlandıklarını iddia eden kadınlar binanın 3'üncü katındaki daireden itfaiye merdiveni ile kurtarıldı.

A+ A-

Konya'da Mehmet D. (25) ve Azerbaycan uyruklu Ulvi A., (26) sosyal medyadan tanıştıkları İstanbul'da oturan Özbekistan uyruklu Umıda J. (27) ve Saıdakhon M.'yı (33), kiraladıkları eve getirip, iddiaya göre 4 gün boyunca tecavüz etti, fuhşa zorladı. Polisi arayıp yardım isteyen 2 kadın, kapısı kilitli olarak tutuldukları binanın 3'üncü katındaki daireden itfaiye merdiveni ile kurtarıldı. Gözaltına alınan Mehmet D. ve Ulvi A. da sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Konya'da oturan Mehmet D. ve Azerbaycan uyruklu Ulvi A., sosyal medyadan Umıda J. ve Saıdakhon M. ile tanışıp birkaç gün telefonla konuştu. Ardından ikili, İstanbul'da yaşayan Umıda J. ve Saıdakhon M.'yı Konya'ya davet etti. Kadınların teklifi kabul etmesi üzerine, 2 kişi, geçen cumartesi günü İstanbul'a gitti. Daha sonra da kadınları Konya'ya getirdiler. Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi’nde kiraladı stüdyo daireye yerleştirdi. Mehmet D. ve Ulvi A., iddiaya göre iki kadının pasaportunu alıp, burada cinsel saldırıda bulundu. Ardından da arkadaşlarını çağırıp, kadınlara silah zoruyla fuhuş yaptırdılar.

İTFAİYE MERDİVENİYLE KURTARILDILAR

Umıda J. ile Saıdakhon M., 11 Ocak gecesi polisi arayıp, kendilerine tecavüz edilip, fuhuş yaptırdıkları ve bulundukları evinde kapısı kilitli olup içeride zorla tutulduklarını öne sürdü. Harekete geçen Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, belirtilen adrese gitti. Kapının kilitli olması üzerine itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Kadınlar, itfaiye merdiveniyle zorla tutuldukları 3'üncü kattaki dairenin balkonundan kurtarıldı.

GELİR-GİDER DEFTERİ BULUNDU

Polis, Mehmet D.'ı evin yakınlarında gezdiği sırada Ulvi A.'u da evinde gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada tabanca, kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları paraların hesabını tuttukları üzerinde durulan gelir- gider defteri ile 2 kadının pasaportları ele geçirildi. Zanlıların, kadınları zorla tuttukları evin yanındaki daireyi de kiralayıp, müşterilerle o evde görüştürdükleri belirlendi.

‘İYİ ÇEK, YAKIŞIKLI ÇIKSIN’

Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan Mehmet D. ve Ulvi A. suçlamaları kabul etmedi. Özbekistanlı kadınları eğlenmek için İstanbul’dan davet ettiklerini, kiraladıkları dairede de birkaç gün eğlence düzenlediklerini söyledikleri öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Konya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden Mehmet D., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına "İyi çek, yakışıklı çıksın" dedi. 2 şüpheli, 'İnsan ticareti, fuhşa teşvik, aracılık veya zorlama, cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Umıda J. ve Saıdakhon M. da sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.