Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

TSK'dan flaş açıklama: 101 hedef vuruldu !

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 73'üncü gününde terör DEAŞ'a ait 101 hedef yerlebir edildi.

TSK'dan flaş açıklama: 101 hedef vuruldu !
A+ A-

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda terör örgütü IŞİD'in 101 hedefi karadan ve havadan ateş altına alındı, 17 terörist etkisiz hale getirildi. Harekatta Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) 4 askeri yaşamını yitirdi, 10'u ise yaralandı.

Suriye'de 73 günden bu yana sürdürülen harekatta; IŞİD'in 101 hedefi karadan ve havadan bombalanarak manevra kabiliyetlerinden yoksun bırakıldı. 17 IŞİD'li teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmalarda ÖSO'nun 4 askeri yaşamını yitirdi, 10'u da yaralandı. Harekatın sonu durumuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından ileri harekata devamla, Aktarin güneyinde yer alan, DEAŞ unsurlarınca, 01 Kasım 2016 tarihinde ele geçirilen Jabal Khirbat al Kanisah isimli meskun mahalde tekrar kontrol sağlanmıştır. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 3 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiş, 4 muhalif şehit olmuş, 10 muhalif yaralanmış, destek sağlayan unsurlarımızda zayiat ve hasar meydana gelmemiştir. Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 170 meskun mahalde yaklaşık 1350 kilometrekarede kontrol sağlanmıştır. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 94 DEAŞ ateş destek vasıtaları ile atışlar yapılarak DEAŞ mensubu teröristlerce kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, hava harekatı icra edilmemiş, ani çıkacak hedeflere yönelik olarak, yerde bekler uçak görevlendirilmiştir. Koalisyon güçleri tarafından; Jabal Khirbat al Kanisah ve Shudud bölgelerinde tespit edilen DEAŞ mensuplarına yönelik 7 hava harekatı icra edilerek, 8 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiş, DEAŞ unsurlarına ait 2 savunma mevzi ve 2 havan imha edilmiştir."

DHA