Tunceli'de büyük operasyon !

Tunceli'de büyük operasyon !

Tunceli'de jandarma özel harekat timinin katıldığı, helikopterlerinin de destek verdiği operasyonun alanı genişletildi.

Tunceli'nin Aliboğazı Vadisi'nde yürütülen operasyonda 1 terörist öldürüldü. Kobra helikopterlerinin de bazı bölgeleri yoğun ateş altına alıp, bombaladığı operasyon sırasında çok sayıda barınma sığınakları ve gıda depoları ele geçirildi. Operasyona 2 tabur jandarma özel harekat timinin katıldığı öğrenildi.

Tunceli'nin Çemişgezek ile Hozat ilçeleri arasında bulunan Aliboğazı Vadisi'nde kış üstlenmesine girdikleri belirlenen PKK ve TİKKO'luları etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerinin önceki gün başlattığı operasyonlar hava destekli olarak devam ediyor.

56705bb1c03c0e6b34d1611a.jpg

2 TABUR JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMİ KATILDI

Hava sıcaklığının gündüz eksi 10, geceleri de eksi 18 dereceye kadar düştüğü ve karla kaplı bölgedeki operasyon zorlu kış şartlarında devam ediyor. Tunceli Jandarma Komutanlığı'nın düzenlediği operasyona 2 tabur jandarma özel harekat timi katılırken,bugün bölgeye skorsky helikopterlerle yeni birlikler sevk edilerek, operasyonun alanı genişletildi. 

56705bb1c03c0e6b34d1611c.jpg

Operasyonda Aliboğazı Vadisi'nin Bozan Mevkiinde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 1 TİKKO'lu öldürülürken, çok sayıda barınma sığınakları ile gıda depoları ele geçirildi. Vadi içinde yaklaşık 150 teröristin bulunduğu belirtiliyor. Teröristlerin bulunduğu bölge kobra helikopterleri tarafından yoğun ateş altına alınarak, bombalandı. Bölgedeki operasyonlar devam ediyor.