Kadın öğretmene uçan tekme !
El yazması Tevrat'ın kayıp sayfalarını cinlere sormuşlar !
Türkiye'nin konuştuğu rezalette yeni açıklama

Türkiye'yi sarsan cinayetin ayrıntıları mide bulandırdı

Eşiyle para karşılığı ilişkiye girmek istediği iddiasıyla öldürüp, cesedi yakmışlar

A+ A-

Konya'da 30 yaşındaki T.Y., eşiyle para karşılığı ilişkiye girmek istediğini iddia ettiği arkadaşı 53 yaşındaki İ.K.'yı, diğer arkadaşı 26 yaşındaki B.B. ile tüfekle vurup öldürdü. Cesedi çukura atıp yaktıklarını itiraf eden T.Y. ve B.B., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Olay, geçen 2 Kasım günü Selçuklu İlçesi Sarayköy Mahallesi yakınlarında dağlık alanda, alkol alan 2 kişinin yakınlardaki bir çukurdan yanık kokusu geldiğini fark edip polise haber vermesiyle ortaya çıktı. İhbar üzerine olay yerine giden polis, çukurda yanmış bir kafatası ve kemik parçaları buldu.

Bunun üzerine Cinayet Büro Amirliği ekipleri, oluşturdukları özel bir ekiple, bulunan kafatası ve kemik parçalarının kime ait olduğunu belirlemek için çalışma başlattı. Son günlerde kayıp olan kişiler üzerinden harekete geçen polis, geçen 22 Ekim günü yakınları tarafından kayıp başvurusunda bulunan yalnız yaşayan seyyar satıcı İ.K.'dan halen haber alınamadığını belirledi. Çalışmasını İsmail Kazancı üzerinde yoğunlaştıran ekip, İ.K.'nın en son cesedin bulunduğu yerin yaklaşık 3 kilometre yakınında bir minibüsten inip, hurdacılık yapan T.Y. adlı bir kişiyle buluştuğunu saptadı.

İZİNLİ ÇIKTIĞI CEZAEVİNE GERİ DÖNMEMİŞ

T.Y.'yı araştıran polis, T.Y.'nın, "Hırsızlık ve yaralama" suçlarından 22 kaydı bulunduğunu, hırsız suçundan hükümlü olduğu açık cezaevinden izinli olarak çıktığını ve bir daha geri dönmediğini belirledi.

CESEDİ TAŞIDIKLARI MİNİBÜSÜ HURDACIYA SATTILAR, KAN İZLERİ UNUTTULAR

Polis, çalışmasında İ.K.'ya ait minibüsün de ortada olmadığını fark edip, aracı bulmak için araştırmaya başladı. Yapılan araştırmada eski model minibisün hurdacıya, T.Y. tarafından bin liraya satıldığını saptadı. Minibüste yapılan incelemede de kapı kolunun yanında kan izlerine rastalndı.

''100 LİRA VEREYİM KARINLA İLİŞKİYE GİREYİM'" İDDİASI

T.Y., geçen salı günü sokakta hurda toplarken gözaltına alındı. T.Y., yapılan sorgulamasında İ.K. ile birlikte kaldıkları cezaevinde tanıştıklarını ve ara ara görüştüklerini söyledi. İ.K.'nın olaydan bir kaç gün önce eşiyle para karşılığı ilişkiye girmek istediğini söylediğini iddia eden T.Y., ifadesinde, "'Olaydan birkaç gün önce bana, "'Sana 100 lira vereyim, eşinle cinsel ilişkiye gireyim'" dedi. Bu benim çok ağırıma gitti. Paraya çok ihtiyacım olduğunu biliyordu. 19 Ekim günü arkadaşım B.B. ile buluşup, Sarayköy Mahallesi'nde alkol almaya başladık. Sonra yanımıza İ.K.'yı da çağırdık. Üçümüz birlikte alkol alırken İ.K., eşimle yine ilişkiye girmek istediğini söyledi. Sonra tartıştık. Bu sırada B.B., ona daha önce verdiğim pompalı tüfekle İ.K.'nın başına ateş etti'" dediği öğrenildi.

CESEDİ ÇUKURA ATIP YAKMIŞLAR

Suçunu itiraf eden T.Y.'nın, İ.K.'nın öldüğünü anlayınca cesedi İ.K.'ya ait minibüsle taşıyıp, arazide daha önce kazılmış olan çukura atıp, çevreden topladıkları odunlarla da cesedi yaktıklarını söylediğini öğrenildi. T.Y.'nın ifadesinin ardından B.B. de gözaltına alındı. B.B. ifadesinde "'T.Y.'a eşiyle ilgili söyledikleri yüzünden İ.K. ile tartışıyorduk. Bana ağır küfürler etti. Ben de dayanamadım. T.Y.'ın olaydan önce bana verdiği pompalı tüfekle kafasına ateş ettim. Cesedi dağlık alanda bulduğumuz önceden kazılmış çukura attık. Etrafta topladığımız odunları üzerine atıp yaktık. Üzerinde çıkan parayı da T.Y.ile paylaştık'" dediği öğrenildi.

İki kişi daha sonra, İ.K.'yı öldürdükleri ve cesedi yaktıkları yeri polise gösterdi. T.Y.ve B.B., dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

DHA