Yasak aşk yüzleşmesi kanlı bitti

Konya'da 30 yaşındaki bir adam, kendisini amcasının oğlu ile aldatan eşini tabancayla öldürüp, amcasının oğlunu yaraladıktan sonra intihar etti.

Yasak aşk yüzleşmesi kanlı bitti
A+ A-

Konya'da Halit K. (30), kendisini aldattığını iddia ettiği eşi Asiye K.’yi (31) tabancayla öldürüp, eşinin ilişki yaşadığını öne sürdüğü amcasının oğlu Adem K.’yi (31) de yaraladıktan sonra, başına ateş ederek intihar etti. Halit K.’nin üzerinden eşinin kendisine yazdığı tahmin edilen, ’Halitimi, çiçeğimi, bir tanemi aldattım. Nefsime yenik düştüm. Her şeyi mahvettim’ yazılı not çıktı.

Olay, bugün saat 10.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi kamyon garajında meydana geldi. Ereğli’de oturan kamyon şoförü Halit K., iddiaya göre 3 çocuğunun annesi eşi Asiye’nin cep telefonuna gelen mesajlardan, kendisini yine kamyon şoförlüğü yapan amcasının oğlu evli Adem K. ile aldattığını fark etti. Halit K., bugün eşini de yanına alıp, amcasının oğluyla yüzleştirmek için, arkadaşı Bayrak O. ile birlikte  otomobille kent merkezindeki kamyon garajına geldi.

KAMYON GARAJINDA AMCASININ OĞLUNU VURDU

Burada, Halit K. ile Adem K. arasında tartışma çıktı. Yanındaki silahını çeken Halit K., Adem K.’nin başına iki el ateş etti. Adem K. kanlar içinde yere yığıldı. Halit K. ise eşiyle birlikte, geldikleri Bayrak O.’nun otomobiline binip olay yerinden ayrıldı.

OTOMOBİLDE EŞİNİ ÖLDÜRÜP, İNTİHAR ETTİ

Yolda, otomobilde çıkan tartışmada ise Halit K., eşi Asiye’yi başına ateş ederek öldürdü, ardından da tabancayı başına dayayıp, tetiği çekerek yaşamına son verdi. Bayrak O. da panikle yakındaki Saman Pazarı yakınlarında aracı durdurup, polisi aradı.

Ambulansla hastaneye kaldırılan Adem K.’nin, hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

YASAK AŞKIN İTİRAFI ÜZERİNDEN ÇIKTI

Polis, yaptığı aramada Halit K.’nin üzerinden Asiye K. tarafından yazıldığı iddia edilen ve 'Halitimi, çiçeğimi, bir tanemi aldattım. Nefsime yenik düştüm. Her şeyi mahvettim. Halitim, sana sevgimi temiz tutamadım. Kimsenin suçu yok, tek suçlu benim' ifadelerin yazılı olduğu not bulundu.

Çiftin cesetleri, olay yerinde yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı.

DHA