Yaşlı adamı evinde katlettiler!

Yaşlı adamı evinde katlettiler!

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde 85 yaşındaki bir vatandaş tek başına yaşadığı evde elleri koli bandı ile bağlandıktan sonra bıçaklanarak öldürüldü.

Olay, Kartepe ilçesi Rahmiye Mahallesi Hamamlı Sokak’ta meydana geldi. Şaban T. evinde tek başına yaşayan babası Halil İbrahim T.’ın baktığı hayvanları beslemek için sabah eve geldi. İçeri giren Şaban T., dağıtılan evde, babasını salonda elleri koli bandıyla bantlanmış yerde kanlar içerisinde yatarken buldu. Şaban T., 112 Acili arayarak durumu bildirdi. Adrese sevk edilen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, bıçaklandığı belirlenen Halil İbrahim T.’ın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Yapılan incelemenin ardından Halil İbrahim T.’ın cansız bedeni, otopsi için morga kaldırıldı.

 Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

EVİN HER YERİNDE KAN İZLERİ VAR

Halil İbrahim T.’ın öldürülmesinin ardından polis ekipleri evde delil topladı. Halil İbrahim T.’ın geçen sene eşi öldükten sonra yalnız yaşamaya başladığı, çocuklarının da mahallede oturduğu, Topal’ın çevresinde çok sevildiği ve ihtiyacı olanlara yardımcı olduğu belirtildi.

 Polis ekiplerinin, dün akşam da evine gelen kişilere kapıyı kendisinin açtığı ihtimali üzerinde durduğu bildirildi.Halil İbrahim T.’ın ellerini koli bandı ile bağlayıp bıçaklayarak öldüren kişilerin evin her yerini dağıtarak para aradığı, bu sırada kana basmaları nedeniyle kan izlerinin oluştuğu ifade edildi.Halil İbrahim T.’ın arsa sattığı, parayı da evinde bulundurduğu duyumlarından etkilenen kişilerin cinayeti işlemiş olabileceği üzerinde duruldu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.