Yurttaki deprem çatlaklarını paylaşan öğrencilere tehdit

Güncelleme:

Elazığ'da yaşanan depremin ardından Siirt Hassa Hatun Kız Yurdu’nun duvarlarında oluşan çatlakları sosyal medya üzerinden paylaşan yurt öğrencilerine yurt yönetiminden ''tehdit gibi'' bir uyarı geldi.

Elazığ'da yaşanan depremin ardından Siirt Hassa Hatun Kız Yurdu’nun duvarlarında oluşan çatlakları sosyal medya üzerinden paylaşan yurt öğrencilerine yurt yönetiminden uyarı geldi.

Merkez üssü Elazığ-Sivrice olan ve çevre illerde de hissedilen 6,8 şiddetindeki depremin ardından Siirt Hassa Hatun Kız Yurdu’nun duvarlarında çatlaklar oluştu. Yurtta kalan öğrenciler oluşan çatlakları sosyal medyadan paylaşınca yurt yönetiminden uyarı geldi. Yurtta yapılan anonsta " Bir tehlikenin söz konusu olmadığı anlaşılmıştır. Sosyal medyada asılsız haber paylaşan öğrencilerimizin Yurt İdare ve İşletme Yönetmeliğine göre suç işledikleri ve bu suçun yurttan süresiz çıkarma cezası kapsamına girdiği gibi bu suçtan yurttan atılan öğrencilerin burs ve kredilerinin de kesildiği bilinci içerisinde olmaları önemle duyurulur" denildi.

Seçiniz...