İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !

5'inci İznik Ultra Maratonu Cumartesi Start Alıyor

TÜRKİYE'nin önde gelen patika yarışı "İznik Ultra'da geri sayım başladı. 15-17 Nisan arasında 5'inci kez düzenlenecek yarışa 22 ülkeden 600'ü aşkın...

5'inci İznik Ultra Maratonu Cumartesi Start Alıyor
A+ A-

TÜRKİYE'nin önde gelen patika yarışı "İznik Ultra'da geri sayım başladı. 15-17 Nisan arasında 5'inci kez düzenlenecek yarışa 22 ülkeden 600'ü aşkın sporcu katılıyor. Sporcular, 130, 80, 50 ve 15 km'lik parkurları koşacak, etkinlik 5km'lik "'tarihi Kent Koşusu" ile sona erecek.

İznik merkezli olarak bu yıl 5'incisi gerçekleşecek olan İznik Ultra maratonunun ilk parkuru olan 136 kilometre koşusunun startı Cumartesi gecesi 24.00'te verilecek.

İznik Ultra Maratonu'nun tanıtım toplantısı bugün İznik Zeytin Bahçesisi Otel'de yapıldı. Toplantıya İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldırım, Belediye Başkan yardımcısı Necati Tosun, Belediye Meclis üyeleri Yusuf Biçer, Öner Erim ve Macera Akademisi kurucusu Caner Odabaşoğlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İznik Kaymakamı Pehlivan yaptı. Pehlivan böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek tüm izniklilere bu yarışa ev sahipliği yapmak için çağrıda bulundu.Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldırım konuşmasında önceki yıllarda olduğu gibi belediye olarak hertürlü desteği verdiklerini ve vermeyede devam edeceklerini belirtti.

Organizasyonun sahibi Caner Odabaşoğlu ise İznik Ultra ile ilgili genel ve teknik özellikler kosununda bilgilendirmelerde bulunarak İznik Ultra'nın git gide büyüyen bir marka olduğunun altını çizerek bu yıl 5. gerçekleşen tüm yarışlara katılan ve bitiren yarışçılara özel bir anı madalyası verileceğini belirtti.

Macera Akademisi-Race Setter tarafından, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İznik Belediyesi'nin desteğiyle tam bir koşu festivali olmaya hazırlanan İznik Ultra Maratonu ASICS işbirliği ile düzenleniyor.

İlk kez 2012'de 87 yarışmacıyla düzenlenen İznik Ultra, katılım açısından beş yılda 8 kat büyüdü. Her yıl katılımın arttığı yarışlar Türkiye'deki patika ve ultra koşuların standardını belirliyor.

Yarışmalar, cumartesi koşulacak 50 kilometrelik İznik Dağ Maratonu, 85 kilometrelik Orhangazi Ultra Maratonu, 15 kilometrelik Derbent patika koşuları ile devam edecek, Pazar günü 5 kilometrelik Tarihi Kent Koşusu ardından yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

FOTOĞRAF