9 terörist etkisiz hale getirildi

9 terörist etkisiz hale getirildi
Güncelleme:

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde gerçekleştirilen arama- tarama faaliyetlerinde teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı. Öte yandan iki bölgede da tespit edilen çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pençe- Kilit Operasyonu ile Mehmetçik, teröristlere kaçacak yer bırakmıyor.

Kahraman Mehmetçiklerimiz; teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınaklara tek tek girmeye devam ediyor. Daima milletinin emrinde ve görevinin başında olan Mehmetçiklerimiz, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde gerçekleştirdiği arama tarama faaliyetlerinde teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi" denildi.

Bölgede son olarak ele geçirilen malzemeler ise şöyle sıralandı: "15 AK-47 piyade tüfeği, 1 RPG-7 tanksavar silahı, 1 adet 7,62 milimetre PKMS makineli tüfek, 1 makineli tabanca, 1 HK-33 piyade tüfeği, 1 Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 adet 7,62 milimetre PKMS makinalı tüfek yedek namlusu, çok sayıda bombaatar mühimmatı, 5,56 milimetre ve 7,62 milimetre çapında mühimmat, sabit merkez telsiz, termal kıyafetler, 1 mesafe ölçer, çok sayıda yaşam malzemesi."

İki bölgede 9 pkk'lı etkisiz hale getirildi

Öte yandan Suriye'nin kuzeyinde başarıyla devam eden operasyonlardan da son haberler geliyor. Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde tespit edilen 9 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan da açıklama yapıldı.

MSB açıklamasında şu ifadelere yer verildi; Kahraman Mehmetçik teröristle mücadelesini Suriye’nin kuzeyinde de etkin ve kararlı şekilde sürdürüyor. Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı girişiminde bulunan 9 PKK/YPG'li terörist başarılı bir operasyonla etkisiz hâle getirildi.