Abd Başkan Yardımcısı Biden Türkiye'de

Biden, Rakel Dink, Türkan Elçi, Dilek Dündar ve Ege Dündar ile görüştü

Abd Başkan Yardımcısı Biden Türkiye'de
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İSTANBUL (AA) - ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Şişli'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi ve Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın eşi Dilek ve oğlu Ege Dündar ile görüştü.

Çalışma ziyareti çerçevesinde geldiği İstanbul'da bugün gazeteciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluşan Biden, Rakel Dink, Türkan Elçi ile Dilek ve Ege Dündar'la da ayrı ayrı bir araya geldi.

Dilek Dündar, görüşme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Biden ile Can Dündar'ın durumu üzerine konuştuklarını, özel olarak davet edildiklerini ve ayrı bir görüşme yaptıklarını belirtti.

Ege Dündar da ABD Başkan Yardımcısı Biden ile kısa bir sohbet gerçekleştirdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Babamın durumunu sordu. 'İyi mi?' diye sordu. Bana çok cesur bir babam olduğunu, gurur duymam gerektiğini söyledi. Gereken her şeyi yaptıklarını, basın özgürlüğü için konuşmaya devam edeceklerini söyledi. Desteğini bildirdi. Biz de ona teşekkür ettik, bu inceliği gösterdiği için. Amerika'nın demokrasi modelinin basın özgürlüğüne değer verdiğini ve bu değeri de bizim burada taşımaya çalıştığımızı söyledik."

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News