Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !
Yaz saati uygulaması için flaş karar !

Abd'deki Başkanlık Yarışı

Başkanlık seçimi öncesinde partilerin adaylarını belirleme yarışı tüm hızıyla devam ediyor- Demokrat Parti'nin aday adayları Sanders Washington Square Park'ta, Clinton da Bronx'ta halka hitap etti

Abd'deki Başkanlık Yarışı
A+ A-

NEW YORK (AA) - ABD'de 8 Kasım'da düzenlenecek başkanlık seçim süreci tüm hızıyla devam ederken Demokrat Parti aday adayları 19 Nisan'da ön seçimin yapılacağı New York'taki kampanyalarını yoğunlaştırdılar.

Vermont Senatörü Bernie Sanders, Washington Square Park'ta miting yaparken, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da Hispanik kökenli ve siyahi Amerikalıların yaşadığı Bronx'ta halka hitap etti.

Sanders'in Washington Square Park'taki mitinginde, sinema oyuncuları Rosario Dawson ve Tim Robbins, yönetmen Spike Lee ve pop grubu Vampire Weekend katılarak kalabalığı coşturdu. Clinton'ın akşam saatlerinde düzenlediği mitinge de bölgedeki toplu konut evlerinde yaşayan Amerikalılar katıldı.

Clinton'ın mitingine katılan posta çalışanı Sonia, AA muhabirine, "Sadece Hillary nitelikli aday. Obama'yı çok seviyorum. Hillary, Obama'nın yaptıklarını devam ettirmek istiyor. Bernie Sanders'i de seviyorum ama Hillary kazanırsa sorunları halledeceğini biliyorum." dedi.

Lucy Wilson adlı bir başka katılımcı da "Güçlü bir kadın lidere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Toplam 2 bin 383 delegenin olduğu partide, Clinton'un bin 790 delegesine karşılık, Sanders'in bin 113 delegesi bulunuyor.

Öte yandan, kendi ifadesiyle "demokratik sosyalist" olan 74 yaşındaki Vermont Senatörü Sanders ile 68 yaşındaki eski Dışişleri Bakanı Clinton, perşembe günü NY1 yerel televizyonunun Brooklyn'de yapacağı seçim tartışma programına katılacaklar.