Canlı yayında bomba iddia: İstifa etmeyeceğini Başbakan'a iletti
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor

ACI HABERİ BAKAN VERDİ: ÖLÜ SAYISI 44'E YÜKSELDİ

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi.

ACI HABERİ BAKAN VERDİ: ÖLÜ SAYISI 44'E YÜKSELDİ
A+ A-

Türkiye'yi yasa boğan olaydan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İçişleri Bakanı Bakan Ala, TBMM Genel Kurulu'nda İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı ile ilgili milletvekillerine bilgi verdi. Efkan Ala hain saldırıda ölü sayısının 43'e yükseldiğini açıkladı. Ala ayrıca şu ana kadar 4'ü yabancı toplam 13 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Bu açıklamanın ardından saat 16. 30'da ölü sayısının 44'e yükseldiği açıklandı. - SON DAKİKA (17:11)

Ala yaptığı açıklamada, "Üç kişiden intihar eylemini gerçekleştirenlerden birisinin kimliği ve uyruğu belirlendi. Ölü sayısı 43, şu an da hastanede yatan 94 kişi var. Ölen 43 kişiden 19’u yabancıdır. Patlayıcılar RDX, TNT karışımı, fabrikasyon tipi patlayıcılar. Bu işin uzmanı olanlar bu bilgilerin çok önemli olduğunu bilirler. Konu çok kapsamlı olarak soruşturulmaktadır.  Elde edilen verilen saldırıyı DAEŞ terör örgütünün gerçekleştirdiğini göstermektedir.

50 BİN KİŞİYE TERÖR YASAĞI

Dünyada da küresel teröre karşı en fazla mücadele eden bir ülkedir Türkiye. Dünden itibaren ABD’den İngiltere’ye, Almanya’dan Hollanda’ya kadar içişleri bakanları telefonederek, mesaj göndererek bu acıyı bizlerle paylaşmışlardır. Suriye’deki topraklar çeşitli terör örgütlerinin yaşam alanı haline dönüştü. Sadece benim ülkeme teröristler gelmesin politikası işe yaramaz. 50 bin 177 kişiye bugüne kadar terör faaliyetleri ile ilgili Türkiye’ye giriş yasağı koyduk. 

ARAMA TARAMA DEVAM EDİYOR

Şırnak Merkez, Sur ve Nusaybin ilçelerinde tam gün sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Arama tarama faaliyetlerine devam ediyoruz. 4 ilçede, Cizre, Silopi, İdil,Yüksekova’da sadece gece sokağa çıkma yasağı sürmektedir" dedi.