Sahte çipli kimlik kartı şoku !
2018 bütçesinde harçlara ekstra zam geliyor !
Erdoğan'dan 3 belediye başkanına: Sonucu ağır olur

Adana Aski-botaş Maçında Yaşanan Arbede

BOTAŞ Kulübü: "Gerek maç esnasında gerekse maçın sonunda yaşanan olaylar, ses ve görüntüleriyle Basketbol Federasyonunun kayıtlarında yer almıştır"

Adana Aski-botaş Maçında Yaşanan Arbede
A+ A-


ADANA (AA) - Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden BOTAŞ'ın yönetim kurulu, Adana ASKİ ile oynadıkları maç ve sonrasında yaşanan olayların ses ve görüntülerinin Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) kayıtlarında yer aldığını bildirdi.

BOTAŞ Spor Yönetim Kurulundan yapılan yazılı açıklamada, ligde 6 Nisan'da oynanan maçta yaşananların kendilerini derinden üzdüğü belirtildi.

Kulübün, 32 yıllık mazisinde Adana ve çevresine sportif hizmeti ilke edindiği, yaşananları hak etmediği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İki takım oyuncuları, Adana'yı yıllarca sürecek şaibelerden uzak tutacak olimpizm ruhunu sahaya yansıtırken, müsabaka sırasında bir şahsın resmi maç anons mikrofonunu ele geçirerek federasyonun tüm görevlilerinin gözü önünde 'Adana düşmanları' şeklinde yaptığı anons, maç boyunca devam eden küfür içerikli sözlü saldırıların, maç sonunda da artarak devam etmesine yol açmıştır. Fair play ruhuna uymayan bu olaylara rağmen BOTAŞ'ın idari ve teknik heyetinin, sporcu kadrosunun ve Adanalı taraftarların sağduyusu sayesinde daha vahim muhtemel olaylar yaşanmamıştır. Gerek maç esnasında gerekse maçın sonunda yaşanan olaylar ses ve görüntüleriyle Basketbol Federasyonunun kayıtlarında yer almıştır. Yaşanan bütün üzücü olayların bir daha yaşanmaması için başta federasyon olmak üzere tüm yetkililerin bu konuya hassasiyet göstermelerini bekler, kamuoyunun takdirlerine arz ederiz. "

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde 6 Nisan'da normal sezonun 26. ve son haftasında BOTAŞ'ı 75-72 yenen Adana ASKİ, bu sonuçla ligde kalmayı garantilemişti.