Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor
Facebook canlı yayınında intihar etti
TSK, İdlib'de ilerliyor ! Helikopterle uyarı broşürleri dağıtıldı

Adana'daki Terör Operasyonu

Terör örgütü Nusra Cephesi'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi

Adana'daki Terör Operasyonu
A+ A-

ADANA (AA) - Adana'da terör örgütü Nusra Cephesi'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, terör örgütü El Kaide'nin Suriye yapılanması Nusra Cephesi'ne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 11 zanlının işlemleri tamamlandı.

Güvenlik önlemleri eşliğinde Adana Adli Tıp Birimi'ne getirilen şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Dün, bazı kişilerin kent merkezinde, bazı illerde ve yurt dışı kamplarındaki örgüt mensuplarıyla irtibat ve ilişki içinde oldukları, Suriye'ye elaman gönderdikleri, örgüt adına yardım topladıkları, örgütsel ders, sohbet, toplantı ve etkinlik düzenledikleri, faaliyetlerinin deşifre edilmesini engellemek amacıyla kod isim kullandıkları, terör örgütü suçundan cezaevinde kalan kişilere adli aşamada destek oldukları ihbarı üzerine düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin evlerinde ve bir vakıfta yapılan aramada çok sayıda dijital malzeme ile örgütsel doküman, pompalı av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirilmişti.