Adana’da 1 Ayda 862 Trafik Kazası

Adana'da geçtiğimiz mart ayında 2 bin 670 aracın trafikten men edildiği, 351 sürücünün ehliyetine el konulduğu bildirildi.

Adana’da 1 Ayda 862 Trafik Kazası
A+ A-

Adana'da geçtiğimiz mart ayında 2 bin 670 aracın trafikten men edildiği, 351 sürücünün ehliyetine el konulduğu bildirildi.

Adana Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2016 yılı Mart ayı içerisinde toplam 175 bin 419 araç kontrol edildi.

Mart ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2 bin 670 araç trafikten men edildi, 351 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2016 yılı Mart ayı içerisinde Adana sınırlarında 468 maddi hasarlı, 393 yaralamalı, 1 ölümlü olmak üzere toplam 862 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybetti, 569 kişi yaralandı.

Adana'da trafik güvenliği ve vatandaşların can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürüldüğü belirten açıklamada, "Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 Nolu polis ve jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır" denildi.