İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !
AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması
Kadıköy'de linç girişimi ! Satırla saldırdıalr

Adıyaman Üniversitesinde Ara Sınav Sistemi

Adıyaman Üniversitesi ön lisans ve lisans eğitim-öğretim yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı resmi web sitesinde duyuruldu.

Adıyaman Üniversitesinde Ara Sınav Sistemi
A+ A-

Adıyaman Üniversitesi, ara sınav sistemine gidileceğini duyurdu.

Adıyaman Üniversitesi ön lisans ve lisans eğitim-öğretim yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı resmi web sitesinde duyuruldu. 5 Ocak 2016 tarih ve 29584 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan sınav yönetmenliğindeki değişiklikle 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında ara sınavların uygulanacağını açıklandı. Adıyaman Üniversitesi, akademik takvimde belirtilen 1. ara sınavın etki oranının yüzde 25 ve 2. ara sınav notun yerine geçecek ödev, kısa sınav, seminer, sunum gibi notun etki oranının da yüzde 25 olacağı belirtildi. Ayrıca öğrencilerin ara sınav ve yarıyıl içi çalışmalarına ödev, kısa sınav, seminer, sunum, laboratuar uygulaması, arazi çalışması, öğrencilerin becerilerine dayanan uygulamalar veya bunların yerine geçecek ikinci bir ara sınava tabi tutulacağı vurgulandı.

Adıyaman Üniversitesi, akademik takviminde 9 Nisan 2016 ile 2 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılan ara sınavlardan sonra yapılacak olan 2. ara sınavın içeriği hakkında ilgili ders öğretim elemanı ile irtibata geçmeleri gerektiği ifade edildi.