ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama

Afganistan’da, İnterpol Listesindeki Uyuşturucu Kaçakçısı Yakalandı

KABİL (AA) – Afganistan İçişleri Bakanlığı, ülkenin doğusundaki Nangarhar kentinde, İnterpol tarafından aranan uyuşturucu kaçakçısı Haci Vatan'ın...

Afganistan’da, İnterpol Listesindeki Uyuşturucu Kaçakçısı Yakalandı
A+ A-

KABİL (AA) – Afganistan İçişleri Bakanlığı, ülkenin doğusundaki Nangarhar kentinde, İnterpol tarafından aranan uyuşturucu kaçakçısı Haci Vatan'ın yakalandığını açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Vatan’ın, Nangarhar kentinin Ganihel ilçesinde Afgan uyuşturucu ile mücadele birimi tarafından yakalandığı kaydedildi.

İnterpol’ün aranan uyuşturucu baronları listesinde bulunan Vatan’ın, yakalanmadan önce Afgan güçleri ile çatışmaya girdiği belirtildi.

Dünyanın en fazla uyuşturucu üretilen ülkesi Afganistan’da, 2015’te, 2014’e göre ilk kez haşhaş ekimi yüzde 19, afyon üretiminin de yüzde 48 azaldığı belirtildi.

Birleşmiş Milletler (BM) ve Afganistan Uyuşturucu ile Mücadele Bakanlığı tarafından yayımlanan yıllık rapora göre, son altı yılda ilk kez Afganistan’da haşhaş ekimi ve afyon üretimi azalmış bulunuyor. Afganistan’da ağırlıklı olarak güney ve doğu bölgelerinde haşhaş ekiliyor.