Afrin'de flaş gelişme ! Özel harekat timleri sınırı geçti

Güncelleme:

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında JÖH ve PÖH birlikleri Kilis ve Hatay sınırından Afrin'e geçti.

Afrin'de terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı 38. gününde devam ediyor.

JÖH VE PÖH AFRİN'E GİRDİ

Gaziantep İslahiye ilçesindeki İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'nde toplanan Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba ve Hatay Hassa sınırından Afrin'e girdi. Jandarma ve Polis Özel Harekat timlerinin öncelikle olarak Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde teröristlerden temizlenen köylere sızma girişimini önlemek ve meskun mahal operasyonlarına katılacağı belirtildi. JÖH ve PÖH'lere İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'ne ayrılışı ve Afrin'e girişi sırasında vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile sevgi gösterisinde bulundu. Öte yandan harekat kapsamında bölgeye tank sevkiyatı yapıldı.

Afrin harekatına özel ''MGM'' oluşturuldu !Afrin harekatına özel ''MGM'' oluşturuldu !


2059 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı, yaptığı bilgilendirmede 41'i son 24 saatte olmak üzere harekâtın başlangıcından bu yana 2 bin 59 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Teröristlerden arındırılan bölge sayısı, dün itibarıyla 85'i köy olmak üzere 113'e çıktı. Harekâtın başlangıcından bu yana 2 bin 59 terörist de etkisiz hale getirildi. Afrin'de terör unsurlarından arındırılan bölgelerde, güvenlik güçlerinin mayın ve el yapımı patlayıcı imhası da sürüyor. Teröristlerin kaçarken hazırladığı çok sayıda tuzak, eğitimli köpekler ve dedektörler tarafından tespit edildikten sonra imha ediliyor

Seçiniz...