AK Parti ve MHP ''rüşvet iddiası araştırılmasın'' dedi

AK Parti ve MHP ''rüşvet iddiası araştırılmasın'' dedi

CHP'li Rafet Zeybek’in AK Partili Serik Belediyesi’ndeki “500 bin liralık rüşvet” iddiasının araştırılması için Meclis’e verdiği önerge AK Partili ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, AK Parti’li Serik Belediyesi’nde '500 bin liralık rüşvet' iddiasının araştırılması için Meclis’e önerge verdi. Önerge AK Parti’li ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

ANKA'nın aktardığı habere göre önergeyle ilgili Meclis Genel Kurulu’nda konuşan CHP'li Zeybek, ‘olayın örtbas edilmeye çalışıldığını’ belirterek, “2 ay 11 gün olmuş hiçbir yetkili açıklamada bulunmuyor. Herkes suspus, ama ortada bir gerçek var ki, Serik Belediyesi 500 bin liralık bir rüşvet almış” dedi.

Bakanların isimlerinin de olaya karıştığını belirten Zeybek, 2013 yılında 4 bakan hakkında gelen fezlekeleri de hatırlatarak şunları söyledi:

“Özellikle Dışişleri Bakanı ve Turizm Bakanı’na çağrıda bulunuyorum; bu rüşveti alan kişiyi derhal açıklayın, yoksa bu rüşvet suçunun ortağı olursunuz, rüşveti gizlemek kamu görevlisi için suçtur. Kamu görevlisi resen soruşturulması gereken bir suçu tespit edip bildirmiyorsa suç işliyor demektir. Bunu bugün örtbas etmeye çalışanlar suç işliyorlar. Buna meclisin izin vermemesi gerekiyor. 2013 yılında dört bakanın rüşvet olayı meşrulaştırıldı, şimdi de iki bakanın bildiği rüşvet olayı meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Bu ülkede birazcık adalet dağıtalım, yargıyı işletelim.”