AK Partili belediyede kadın heykelleri ''kayboldu''!

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Taşkent Meydanı'nda bulunan dans figürü içeren heykellerin kaldırılması tartışmaları sürüyor.

AK Partili belediyede kadın heykelleri ''kayboldu''!
A+ A-

Önceki yıllarda başta Hizbullah’ın siyasi kanadı HÜDAPAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat olmak üzere bazı kişiler bu heykellerin kaldırılmasını talep etmişti ama heykeller kaldırılmamıştı.

Dans figürü içeren heykelin geçen günlerde kaldırılması kentte tepkiyle karşılanırken, CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkan da dikkat çeken bir adımda bulunmuştu. Uğur Kalkan, konuyu CİMER'e taşımıştı.

Kalkan'ın CİMER'e yaptığı başvuruya bir yanıt gelmişti. Söz konusu başvuruya Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gelen yanıtta, heykellerin bakım ve onarım kapsamında yerlerinden alındığı ve bakım onarımlarının yapıldığı, ancak yerlerinin değiştirilerek, daha güzel bir yer olan Botanik Parkı içerisindeki piyano çevresine yerleştirildiği belirtilmişti.

2 HEYKEL ORTADA YOK

CHP'li Uğur Kalkan, Odatv'ye yaptığı açıklamada, heykellerin yeni yerlerine yerleştirildiğini doğrularken, ancak konulan heykellerden iki tanesinin ortada olmadığını aktardı.

Keman çalan kadın heykelinin ve dans eden kadınla erkeğin beraber olduğu heykelin yerine konmadığını belirten CHP'li Kalkan, durumu skandal olarak niteleyerek, "Acaba Gaziantep Büyükşehir Belediyesi içinde kadının heykelinden bile rahatsız olan kişi veya kişiler mi var" diye sordu.