Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Ak Partili Özdağ Başbakanlık Genelgesine Dikkat Çekti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa'nın yeni İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

Ak Partili Özdağ Başbakanlık Genelgesine Dikkat Çekti
A+ A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa'nın yeni İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç'i makamında ziyaret etti. Başbakanlık tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen "Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkındaki Genelge'yi hatırlatan Özdağ, tüm bürokratların ve kurum müdürlerinin bu genelgeye titizlikle uymalarını istedi.

Manisa'nın yeni İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç'i ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın gündeminde, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından imzalanarak resmi gazetede yayınlanan "Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkındaki Genelge" vardı. Genelge doğrultusunda bütün bürokratları ve idarecileri dikkatli olmaya davet eden Özdağ, "Herkes görev aldığı kurumu devletin bekası adına çok iyi şekilde korumalı ve hukuk çerçevesinde genelgeyi uygulamalı" dedi.

'BATAKLIĞIN KURUTULMASI GEREKİYOR"

Soma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de dahil kentteki OSB'lerde 75 bin kişinin çalıştığını belirten Özdağ, "Bu nedenle başta büyük fabrikalar olmak üzere sanayicilerimiz ve işadamlarımız da bu konuda dikkatli olmalı ve yanlarında kimleri çalıştırdığını iyi bilmeli. Emniyet ve istihbaratla irtibat halinde olunmalı. Şehrimizde terör örgütüne meyilli fazla vatandaşımız yok, olanlara da emniyet müdürlüğümüz gereğini yapıyor. Manisa'da yaşayan doğu kökenli vatandaşlarımız devletine, vatanına, değerlerine bağlı insanlar. İçlerinden zaman zaman PKK'ya meğilli ve alet olan kişiler çıksa da güvenlik güçlerimiz ve hukuk gereğini yapıyor onlara karşı. Şehrimizde olumsuz şeyler çok nadir oluyor ama yine de dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Paralel Yapı'ya ve bölücü terör örgütlerine karşı finans desteğinde bulunan işadamlarına karşı da dikkatli olmalıyız. Devlet dairelerinde de PKK ve diğer terör örgütlerine karşı meğilli, sempatisi olan ve alet olmuş kişilere karşı da dikkatli olunmalı. Çünkü söz konusu devlet. Biz bu devleti sokakta bulmadık. Biz sadece örgütle değil bölücülükle de mücadele ediyoruz. Bu bölücülüğün de siyasi, medya ve sermayedar, uyuşturucu, kaçakçılık ve bürokratik ayağı var. Sadece sivri sineklerin imha edilmesi yeterli değil bataklığın kurutulması gerekiyor. Dolayısıyla bu ayaklardan da kurtulmak gerekiyor. Bunu devlet ve millet elbirliğiyle başaracağız inşallah" dedi.

AK Partili Özdağ ayrıca İl Emniyet Müdürü Bilgiç'i, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 171'inci yıldönümü nedeniyle kutladı.

Müdür Bilgiç, şehitleri ve gazileri andı, kentte huzurun sağlanması için halkta herhangi bir ayrımcılık gözetmeksizin çalıştıklarını söylerdi.

FOTOĞRAFLI