Akademisyenlerden ikinci bildiri ! Yine ortalık karışacak..

Akademisyenlerden ikinci bildiri ! Yine ortalık karışacak..

Terör olayları ile ilgili devleti suçlayan bir bildiri yayınlayan akademisyenlere tepkiler sürerken, ikinci bir bildiri geldi..

İmzaladıkları bildiride askeri polisi katliamcı gibi gösterip PKK'ya tek laf etmeyen 1100 akademisyene tepkiler sürerken, bir grup akademisyen ikinci bir bildiri açıkladı. Baskın Oran'ın başını çektiği imzacılar, PKK'lı teröristlerin hendek ve barikatlarını savundu.

AKADEMİSYENLERİN YENİ BİLDİRİSİ

1. Erdoğan rejimi bizzat yarattığı kargaşayı bahane ederek resmi ideoloji dışındaki farklı düşüncelerini ifade eden akademisyenler başta olmak üzere Türk halkına 12 Eylül'ü aratacak bir baskıyı asla uygulayamaz.

2. Hendekler ve barikatlar denilen olay bugünkü kargaşanın sebebi değildir. Kürtlere 1919'dan bu yana verilip tutulmayan sözlerin, son olarak da müzakere masasının devrilmesinin yarattığı hayal kırıklığının ve Kürtlere uygulanagelmiş boğucu baskının günümüzdeki koşulları sonucudur.

3. Erdoğan rejimi bunları bahane yaparak kendi Kürt vatandaşlarını öldüremez, zulmedemez, onurlarını ayaklar altına alamaz, cenazelerini zırhlı araçlar arkasında sürükleyemez, kentlerini harabeye çeviremez.

4. PKK ise Kürtlerin imha edilmesi politikası ile mücadele ederken kör teröre kayarak sivillere zarar veremez, kendi halkını çaresiz bırakamaz, iktidara daha büyük baskı uygulama fırsatı yaratamaz.