Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Akın Öztürk'ün komşusu ihbar etti

Orgeneral Akın Öztürk'ün komşusu, polise “Evde hakim-savcı ve emniyet müdürleri ve askerlerle görüşmeler yapıyordu” diye ihbar etti.

Akın Öztürk'ün komşusu ihbar etti
A+ A-

FETÖ’nün darbe girişiminin en kritik isimlerinden olduğu iddia edilen ve tutuklanan Orgeneral Akın Öztürk ile ilgili şok bir detay ortaya çıktı. Öztürk’ünİzmir Buca Şirinyer’deki 4 katlı evinde paralel yapı üyesi hakim, savcı, emniyet müdürleri ve yüksek rütbeli askerlerle burada sık sık toplantılar yaptığı ortaya çıktı. 
 
NATO’YA YAKIN KONUMDA 
 
Cuntacının komşusu M.S., polise yaptığı ihbarda Öztürk’ün geçtiğimiz yıldan bu yana Şirinyer’deki eve geldiğini kendisini daha önce de emniyet müdürleri ve yargı mensupları ile buluşurken gördüğünü söyledi. Öztürk’e ait 4 katlı evde önemli bilgilere ulaşılabileceğini söyleyen M.S.’nin ifadesi üzerine polis hareket geçti. NATO Komutanlığı’na 2 kilometre mesafede bulunan evle ilgili mahkemeden arama kararı çıkaran polis, Öztürk’ün gizlediği çok önemli belgelere ulaştı. 
 
"BEN GÖREVİMİ YAPTIM"
 
Öztürk’ün darbe girişimi ile ilgili buluştuğu önemli kişilerin isimleri ve bu kişilere ait önemli notlar ele geçirildi. M.S. “Darbe girişimi sırasında bir çok vatandaş tankların önüne yatarak ölümü göze almıştı. Ben de bir vatandaş olarak üzerime düşen görevi yaptım’ dedi.

Akşam