Ameliyattan sonra ağrıları geçmedi... Gerçek haftalar sonra ortaya çıktı

Ameliyattan sonra ağrıları geçmedi... Gerçek haftalar sonra ortaya çıktı
Güncelleme:

Hastanede ameliyat olduktan sonra ağrıları geçmeyen kadının karnında ''mala'' unutulduğu ortaya çıktı. Talihsiz kadın, hastaneye açtığı tazminat davasından 82 bin lira kazandı. Sağlık Bakanlığı ise doktor ve hemşireye dava açtı.

Fatma S. (41), 6 yıl önce karın boşluğundaki ağrı nedeniyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Hastanede dalağının patladığı anlaşılan Fatma S. ameliyat edildi, 3 gün sonra da taburcu oldu. Şiddetli ağrılar çeken ve yürüyemeyen Fatma S. ağrıları bir türlü geçmeyince yine hastaneye gitti. Doktorlar ameliyat sonrası ağrıların normal olduğunu söyleyip geri gönderdi. 42 gün boyunca ağrılara dayanmaya çalışan S., nefes alma problemi yaşamaya başlayınca bir kez daha hastaneye gitti. Çekilen ultrasonda S.’nin karnında metal bir cisme rastlandı. Ameliyat sırasında doktorların karında unuttuğu mala ameliyatla çıkartıldı.

ALETLERİ SAYMAMIŞLAR

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre Fatma S., hastane ve ameliyatını yapan ekibe dava açtı. İstanbul 7. İdare Mahkemesi kusuru Sağlık Bakanlığı’nda sayarak Fatma S.’ya 82 bin 71 lira tazminat ödenmesine hükmetti. Sağlık Bakanlığı parayı ödedi ancak tazminatı geri almak için ameliyatı yapan doktor ve hemşireye dava açtı. Ameliyatta kullanılan araçların hemşire tarafından tek tek sayılması ve hem hekim hem de ameliyat hemşiresi tarafından bu sayımın tutanağa bağlanması gerektiğini belirten Bakanlık, Fatma S.’ya ödenen tazminatın doktor ve hemşireden tahsil edilmesini istedi.

Hürriyet

Etiketler ameliyat hastane mala